Forgotten-world

Forum zapomnianego świata

Ogłoszenie

Linki do klikania:

Pajacyk
Pieski

Pieski2

Sonda

Czy krzyż powinien zostać usunięty?

Tak

80% - 4
Nie

20% - 1
Total: 5

#16 12-08-2010 22:47:12

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Re: Gdzie jest krzyż? :P

Nie mam tu dostępu do TV, więc nie wiem, co obrońcy krzyża zarzucają tablicy, ale jeśli została wmurowana "cichaczem", to jest to niestety kolejny dowód na to, że nasze władze trzęsą portkami przed ruskimi


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

 

#17 13-08-2010 00:26:23

Arantasar

Sexowny użytkownik

Re: Gdzie jest krzyż? :P

Dlaczego przed ruskimi ?

To tak skrótowo przebieg wydarzeń:

Tablicę, która znajduje się na skrzydle Pałacu, obok hotelu Bristol, odsłonił szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski oraz wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz. Tablica została poświęcona; odmówiono modlitwę w intencji ofiar katastrofy. Pod tablicą złożono wieniec z biało-czerwonych kwiatów i zapalono znicze.

Marmurowa tablica zawisła w czwartek na jednej ze ścian Pałacu Prezydenckiego. Widnieje na niej napis: "W tym miejscu w dniach żałoby po katastrofie smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, wśród nich prezydent Lech Kaczyński  z żoną i były prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, obok krzyża postawionego przez harcerzy gromadzili się licznie Polacy zjednoczeni bólem i troską o losy państwa".


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

 

#18 13-08-2010 08:58:07

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Re: Gdzie jest krzyż? :P

Dziwny ten napis... Tak jakby tablica była poświęcona tłumom, harcerzom i krzyżowi a nie ofiarom

A dlaczego przed ruskimi, to sam sobie odpowiedz Ja tego nie napiszę, bo nie wiem, kto to może przeczytać i czy kiedyś nie zostanie to wykorzystane przeciwko mnie... W naszym kraju wolność słowa jest gównianą fikcją


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

 

#19 14-08-2010 12:58:21

asia

Szyderczy użytkownik

Re: Gdzie jest krzyż? :P

mi treść tablicy odpowiada, upamiętnia prezydentów przed pałacem prezydenckim, na powązkach stanie pomnik wszystkich ofiar... Co do odsłonięcia jej po cichu...uważam, że to było rozsądne... Gdy kilka dni temu przyszła procesja z księżmi pod krzyż, by go przenieść do kościoła św. Anny to ci pseudoobrońcy szarpali się z policją, krzyczeli na księży i ich wyzywali. Czyli zupełnie nie umieli zapanować nad sobą i z uroczystej procesji wyszedł cyrk. Obawa, że podobnie mogłoby być z tablicą spowodowała, ze "obrońcy" nie zostali do niej dopuszczeni. Zasada jest prosta, jak ktoś się nie umie zachować to nie jest zapraszany.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ZĂĄruka pro na e jĂ­mky dowiedz się więcej tutaj ciekawa historia strona tutaj