Forgotten-world

Forum zapomnianego świata

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Linki do klikania:

Pajacyk
Pieski

Pieski2

  • Index
  •  » Dyskusje
  •  » Konserwatyzm, tradycja i szary człowiek w nowoczesnym świecie.

#91 24-05-2009 13:09:42

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Konserwatyzm, tradycja i szary człowiek w nowoczesnym świecie.

asia napisał:

dla mnie europarlament to bardzo skuteczna droga do przeforsowania swoich poglądów

a także do zdobycia władzy i pieniędzy...

asia napisał:

limity spalin, etc.

Słyszałam o takim projekcie parlamentu europejskiego, że właściciele samochodów mają płacić jakiś podatek za zanieczyszczanie środowiska. Oczywiście największy podatek zapłacą właściciele starych aut benzynowych a więc ci najbiedniejsi. Jaki z tego wniosek? Nie stać Cię na nowoczesny hybrydowy wóz? Przesiądź się na rower! Albo płać kupę kasy. Oczywiście pozostaje jeszcze komunikacja publiczna, co tam że  zatłoczona, coraz droższa i ogólnie godna pożałowania. A ścieżek rowerowych prawie nie ma...
Przyznacie, że wprowadzanie takich przepisów jest bezsensowne. Gdyby władzom europejskim zależało na ochronie przyrody, to powinni raczej zaproponować dopłaty albo ulgi podatkowe dla osób, które inwestują w droższe ekologiczne samochody, usprawniać komunikację miejską i krajową i zachęcać ludzi do korzystania z niej. Ale najłatwiej jest wprowadzać nowe podatki i kary za trucie środowiska. To nie rozwiąże problemu i raczej skorzystają na tym czyjeś kieszenie ale na pewno nie natura.


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

#92 24-05-2009 13:57:53

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: Konserwatyzm, tradycja i szary człowiek w nowoczesnym świecie.

Ania, takie projekty nigdy nie występują same, zawsze w tzw  pakiecie, np. w UK w ramach takiego pakietu można dostać 2 tys funtów na nowy samochód, połowa inwestycji w nową komunikację miejską w Toruniu oraz w odnowę linii kolejowych w Polsce pochodzi z Unii Europejskiej. uważasz, ze to źle?
A co do władzy i pieniędzy... nie uważam, by bycie zamożną i wpływową osobą było złe samo w sobie. Chodzi bardziej o wykorzystywanie swej pozycji, a to już nie wina pieniędzy, ale charakteru danej osoby

Ostatnio edytowany przez asia (24-05-2009 13:58:23)

Offline

#93 24-05-2009 14:59:14

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Konserwatyzm, tradycja i szary człowiek w nowoczesnym świecie.

asia napisał:

połowa inwestycji w nową komunikację miejską w Toruniu oraz w odnowę linii kolejowych w Polsce pochodzi z Unii Europejskiej. uważasz, ze to źle?

Nie, nie uważam że to źle. Polska płaci dla UE wysokie składki, te pieniądze nam się należą. Po prostu nie podoba mi się to, że dbanie o naturę zawsze odbywa się kosztem ludzi. A przecież nie musi tak być. Większe korzyści przyniosłoby uświadamianie społeczeństwa dlaczego warto dbać o przyrodę niż obciążanie go kolejnymi kosztami i problemami. Tymczasem, przez te dziwne wymysły rzekomych ekologów, słowo "ekologia" zaczyna się kojarzyć ludziom coraz gorzej Uważasz, Asia, że to dobrze?


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

#94 24-05-2009 15:10:45

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: Konserwatyzm, tradycja i szary człowiek w nowoczesnym świecie.

Nemezis napisał:

Polska płaci dla UE wysokie składki, te pieniądze nam się należą.

No niestety tak fajnie to nie jest. Polska ma prawo do subwencji o wiele większych nich składki, pod warunkiem przedstawienia odpowiednich programów. Nie ma nic za darmo. A co do tego, ze ochrona przyrody musi się odbywac kosztem ludzi... wcale nie musi (np. odnawialne źródła energii chyba nie szkodzą żadnemu człowiekowi), przeciez przyroda jest dla ludzi, chodzi tylko o pewną równowagę między rozwojem a ochroną środowiska naturalnego

Ostatnio edytowany przez asia (24-05-2009 15:11:12)

Offline

#95 24-05-2009 15:51:01

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Konserwatyzm, tradycja i szary człowiek w nowoczesnym świecie.

Odnawialne źródła energii powinny być wykorzystywane w jak największym stopniu, ale, o ile pamiętam, najbardziej przeszkadzają one właśnie ekologom (bo ptaki wkręcają się w wiatraki itp.). Chodzi mi o to, że ludzie będą chcieli dbać o przyrodę tylko wtedy, kiedy będzie to dla nich korzystne i trzeba im te korzyści wskazywać. Namawiać do oszczędzania prądu i wody (dzięki czemu będą płacić niższe rachunki), do kupowania hybrydowych samochodów (żeby zaoszczędzili na paliwie), segregowania śmieci itd. Ale kiedy słyszę, że mają np. zlikwidować tradycyjne żarówki a w zamian oferują "ekologiczne" świetlówki energooszczędne (z rtęcią, trudne do utylizacji - rzeczywiście zajebiście ekologiczne), które nie dość że są 20 razy droższe to jeszcze psują wzrok, to normalnie coś mnie trafia


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

#96 26-05-2009 10:23:20

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: Konserwatyzm, tradycja i szary człowiek w nowoczesnym świecie.

Ale Ania, skąd pomysł, że zieloni to pseudoekolodzy?

Offline

#97 26-05-2009 14:39:44

 Night Prowler

Tajemniczy użytkownik

Punktów :   

Re: Konserwatyzm, tradycja i szary człowiek w nowoczesnym świecie.

Asiu, czy chodzi Tobie o partię Zieloni 2004?


Lo que llamamos absurdo es nuestra ignorancia

Offline

#98 26-05-2009 17:11:10

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Konserwatyzm, tradycja i szary człowiek w nowoczesnym świecie.

Zieloni domagają się m.in.:
    * rozdziału Kościołów i związków religijnych od państwa;
    * prawa kobiet do legalnego przerywania ciąży;
    * wprowadzenia instytucji rejestrowanych związków partnerskich (dostępnych zarówno dla osób homoseksualnych, jak i heteroseksualnych);
    * polityki narkotykowej opartej na edukacji i prewencji, a nie karaniu;
    * zniesienia poboru i wprowadzenia armii zawodowej;
    * utrzymania państwowej oświaty i służby zdrowia.
Sprzeciwiają się natomiast przywróceniu kary śmierci oraz wprowadzeniu podatku liniowego.

Ani słowa o najpoważniejszych problemach naszego kraju. Może i nie są pseudoekologami, ale ich główne założenia to jakieś pierdoły albo tematy zastępcze


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

#99 26-05-2009 17:15:44

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Konserwatyzm, tradycja i szary człowiek w nowoczesnym świecie.

I jeszcze to:
"Zieloni sprzeciwiają się budowie elektrowni jądrowych z powodów ekonomicznych i ekologicznych."

Żenada... Skoro są tacy "ekologiczni", to dlaczego nie rozumieją, że elektrownie jądrowe produkują najczystszą i najbardziej przyjazną dla środowiska energię? Poza tym za kilkadziesiąt lat skończy się ropa naftowa (chyba że zaczną ją wydobywać na terenie lasów tropikalnych), gazu i węgla też nie starczy na całą wieczność a to oznacza, że elektrownie jądrowe staną się w przyszłości KONIECZNOŚCIĄ i żaden pseudoekologiczny bełkot tego nie zmieni.


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

#100 26-05-2009 20:19:08

Sandro

Winny użytkownik

Punktów :   12 

Re: Konserwatyzm, tradycja i szary człowiek w nowoczesnym świecie.

Zgadzam się, energetyka jądrowa jest bardzo ,,czysta''. Ludzie, przynajmiej w Polsce, jak tylko usłyszą, że coś ma w nazwie jądrowy, atomowy, itd, to od razu wpadają w panikę Przykładem może tu być badanie wykorzystujące JĄDROWY rezonans magnetyczny. Musiano ,,utaić'' słowo jądrowy, bo ludzie nie chcieli poddawać się tego typu badaniom. Został po prostu rezonans magnetyczny (oczywiście to jest dokładnie to samo badanie, co wcześniej).

Offline

#101 27-05-2009 00:10:05

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Konserwatyzm, tradycja i szary człowiek w nowoczesnym świecie.

Ludzie boją się drugiego Czarnobyla...


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

#102 27-05-2009 07:24:44

 Night Prowler

Tajemniczy użytkownik

Punktów :   

Re: Konserwatyzm, tradycja i szary człowiek w nowoczesnym świecie.

Odnoszę wrażenie, że Zieloni wybierają sobie jedynie modne, poprawnie polityczne problemy i nie wcale gardzą populizmem. Państwowej służby zdrowia domagają się również związkowcy z Sierpnia ' 80. Czy Zieloni byliby w stanie iść w ramię w ramię ze związkowcami - pewnie nie, bo związkowcy nie są trendy.

Zero na temat gospodarki. Jedynie co potrafią powiedzieć to rozwój zrównoważony - czyli kolejne fajne hasełko nie do realizacji. Gdyż bez nierówności nie ma dynamiki, czyli rozwoju. Tak po prostu już jest, niezależnie czy mamy do czynienia ze społeczeństwem, czy z przyrodą.

Cóż złego w podatku liniowym. Każdy płaciłby wtedy równą co do procentu składkę, co stworzyłoby wreszcie jakieś zalążki równości.

Kara śmierci jest konieczna. Kiedyś osobnicy ze zbyt dużym poziomem agresji ginęli w wojnach. Nie wiem dlaczego społeczeństwo ma godzić się  na utrzymywanie psychopatów, skoro dzieci umierają z głodu. Być może Zieloni mają jakiś deal z JPII?

Co do reszty postulatów wymienionych to się generalnie zgadzam. Tylko że tyczą się one sfery osobistej wręcz intymnej więc dlaczego mają być narzucane odgórnie?

Kiedyś też odkryłem Zielonych, ale już mi przeszło. Pod większością dobrodusznych propozycji kryją się podstarzali punkowie lub dzieci z bogatych mieszczańskich domów, dla których lewicowość to noszenie arafatki i rzucanie kamieniami na szczytach G8. No i oczywiście jeszcze te salonowe feministki typu Agata P.


Lo que llamamos absurdo es nuestra ignorancia

Offline

#103 27-05-2009 09:32:08

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: Konserwatyzm, tradycja i szary człowiek w nowoczesnym świecie.

ok, elektrownie atomowe - jestem za. ale reszta-wcale nie uważam, ze są to "zastępcze pierdoły". To są tematy, z którymi Europa już dawno sobie poradziła, a Polska wychodzi tu jako peryferyczny zaścianek. Dla mnie spokój psychiczny (czyli że np kościół ani prawicowcy nie będa mi mówić co mam robić) jest równie ważny jak rozwój gospodarczy, o ile nie ważniejszy. Co do kary śmierci - a zabiłbyś kogoś night? A jeśli ta osoba okazałaby się niewinna? Uważam, ze kara smierci to głupota, a tzw "zrównoważony rowzój" to nic innego jak pogodzenie gospodarki z ekologią, jeden z głównych celów strategii UE, więc co w tym złego?
Nie wydaje mi się, by te tematy były "modne". One są po prostu potrzebne

Offline

#104 27-05-2009 09:45:25

 Night Prowler

Tajemniczy użytkownik

Punktów :   

Re: Konserwatyzm, tradycja i szary człowiek w nowoczesnym świecie.

asia napisał:

Dla mnie spokój psychiczny (czyli że np kościół ani prawicowcy nie będa mi mówić co mam robić) jest równie ważny jak rozwój gospodarczy, o ile nie ważniejszy.

A dlaczego Zieloni mają mówić mi co mam robić??

asia napisał:

Co do kary śmierci - a zabiłbyś kogoś night?

Zabiłbym... ale konsekwencje tego czynu mnie akurat skutecznie odstraszają.


Lo que llamamos absurdo es nuestra ignorancia

Offline

#105 27-05-2009 10:53:24

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: Konserwatyzm, tradycja i szary człowiek w nowoczesnym świecie.

Night Prowler napisał:

asia napisał:

Dla mnie spokój psychiczny (czyli że np kościół ani prawicowcy nie będa mi mówić co mam robić) jest równie ważny jak rozwój gospodarczy, o ile nie ważniejszy.

A dlaczego Zieloni mają mówić mi co mam robić?

słuchaj, ja ci nei mówię, byś na nich głosował, ja osobiście sie zgadzam z ich poglądami, ty nie musisz

Co do kary śmierci... jeśli uważasz, że zabijanie to odpowiedni sposób rozwiazywania problemów to już twoja sprawa

Offline

  • Index
  •  » Dyskusje
  •  » Konserwatyzm, tradycja i szary człowiek w nowoczesnym świecie.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plspa w Ciechocinku Regał z drewna http://www.adwokat-pszczyna.katowice.pl/