Forgotten-world

Forum zapomnianego świata

Ogłoszenie

Linki do klikania:

Pajacyk
Pieski

Pieski2

#46 14-04-2008 13:11:57

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Ksionżki :D

Arantasar napisał:

A ja się puszczam i to jest uważane za złe.. to ja już nie rozumiem

Możesz nas oskarżyć o dyskryminację i Arofobię


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

 

#47 14-04-2008 13:43:18

emateues

Popaprany użytkownik

Punktów :   
Wiek: 20

Re: Ksionżki :D

Nemezis napisał:

Możesz nas oskarżyć o dyskryminację i Arofobię

taki to ma dobrze


hard core pride.

Offline

 

#48 19-04-2008 09:31:24

Tyrvald

Nieśmiały użytkownik

Punktów :   

Re: Ksionżki :D

ja od dłuższego czasu próbuje przebrnąć przez Markiza de Sade "120 dni Sodomy" ale idzie mi jak po grudzie.... jak dla mnie zbyt "ciężka" lektura.... tak samo mam z pewnym filmem "Salo o le 120 giornate di sodoma" na podstawie tej właśnie ksiązki, tylko czasy bardziej współczesne....ktoś to czytał i przebrnął przez to??


"Kobieta nie powinna być gorsza od anioła, mężczyzna zaś tylko trochę lepszy od diabła."

Offline

 

#49 19-04-2008 17:13:34

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: Ksionżki :D

de sade nie jest taki zły...no może poza scenami podniecania się odchodami.... nie czytałam całosci, ale co jakiś czas urządzamy sobie (ja i moje stukięte koleżanki) "wieczorki poetyckie" gdzie króluje de sade... polecam film "zatrute pióro"... coś jakby jego filmowa biografia... chyba go gdzieś nawet mam...

Offline

 

#50 11-05-2008 01:09:19

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Ksionżki :D

Ostatnio wpadła mi w ręce książka autorstwa Glenn Yeffeth pt. "Wybierz czerwoną pigułkę" - jak nazwa wskazuje jest to zbiór esejów dotyczących raczej kultowego już filmu "Matrix" Książka porusza bardzo ciekawe, mniej lub bardziej związane z filmem kwestie - problem sztucznej inteligencji, postrzegania świata i możliwych złudzeń, przyszłości, biotechnologii, odpowiedzialności i wolnej woli, elementy buddyzmu w Matriksie i występowanie wątków mesjanistycznych, itp. Eseje są pisane przez naukowców, ekonomistów, socjologów, filozofów czy religioznawców, ale za to w bardzo przystępny i ciekawy sposób. Na szczęście nie ma tu nigdzie dorabiania ideologii na siłę i naciągania ludzi na odgrzewane kotlety, czego się obawiałem sięgając po tą pozycję. Myślę, że warto się z tymi wywodami zapoznać, a potem jeszcze raz obejrzeć sobie film, bo można wtedy zauważyć w nim dużo więcej niż za pierwszym razem. Książka niekoniecznie dla fanów

Ostatnio edytowany przez Arantasar (11-05-2008 01:09:37)


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

 

#51 10-06-2008 00:00:17

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Ksionżki :D

Mimo trwającej sesji udało mi się przeczytać (pewnie potem będę tego żałował jak zabraknie mi czasu na naukę) książkę Jacka Piekary - Przenajświętsza Rzeczpospolita. Jest to pozycja z gatunku political fiction, która przedstawia przyszłość Polski, w której do władzy doszli skrajni katolicy, rządzący są skorumpowani do granic i pozbawieni wszelkiej moralności, a zwykli ludzie żyją gorzej niż w slumsach. Na porządku dziennym są kontrole moralności, na mszach sprawdzana jest obecność, a niemoralnych zsyła się do obozów reedukacyjnych, które są po prostu obozami zagłady, jednocześnie jednak elity władzy są ucieleśnieniem zła i przewrotności, prymas jest niewierzącym pedofilem, a w sejmie każdą ustawę można kupić za odpowiednią cenę. Żeby było zabawniej w takim świecie pojawia się osobiście Szatan

Tyle jeśli chodzi o fabułę. Książka jest momentami ciężka, gdyż pisana jest bardzo wulgarnym językiem (co podkreśla upodlenie obyczajów) i epatuje nieprzyjemnym, uprzedmiotowiającym człowieka seksem. Fabuła też nie jest zbyt wysokich lotów, po Piekarze spodziewałem się czegoś więcej, bo lubię jego wizje historii alternatywnej. Niemniej jednak świat przedstawiony jest bardzo plastycznie i z różnych perspektyw, dlatego łatwo się wczuć w ten apokaliptyczny, wulgarny obraz. Jeśli ktoś chce zachwiać swoim poczuciem estetyki, to polecam


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

 

#52 13-06-2008 22:30:33

Dzikus

Dawny użytkownik

Punktów :   

Re: Ksionżki :D

"Cień Wiatru"... opowieść niezwykła, ujmująca, pełna osobliwego uroku, tajemnic i emocji. Szczerze polecam tym, którzy jej jeszcze nie znają

Offline

 

#53 14-06-2008 16:24:31

 Misia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   27 

Re: Ksionżki :D

Popieram Czytałam ją kilka sesji temu i nie mogłam się oderwać, po każdej stronie mówiłam 'oooooostatnia'


It's not easy to conceal Fear with a masquerade of joy...

Offline

 

#54 15-06-2008 01:26:11

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Ksionżki :D

"Cień wiatru" to zdecydowanie jedna z najpiękniejszych książek jakie w życiu czytałem i jedna z niewielu przy których naprawdę się wzruszyłem


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

 

#55 15-06-2008 05:29:41

cichy

Użytkownik

Punktów :   
Aktualne zajęcie: Student

Re: Ksionżki :D

wlasnie przymierzam sie do tej ksiazki, kiedys w empilku przeczytalem moze ze 100 stron i mi przypadla do gustu... ale narazie zal mi kasy na nia wydac... chyba ze ktos ma pozyczyc

Offline

 

#56 15-06-2008 11:48:35

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Ksionżki :D

Żal kasy na książkę? Buuuu, ale wstyd
Zaintrygowała mnie godzina napisania Twojego posta... Tak szybko wstałeś czy tak późno szedłeś spać?


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

 

#57 15-06-2008 13:53:55

Dzikus

Dawny użytkownik

Punktów :   

Re: Ksionżki :D

Nemezis napisał:

Żal kasy na książkę? Buuuu, ale wstyd

Fakt, hańba I doskonała nominacja do Czarnego Wątku

Offline

 

#58 15-06-2008 19:36:04

cichy

Użytkownik

Punktów :   
Aktualne zajęcie: Student

Re: Ksionżki :D

no cóż... akurat ja dużo wydaję na książki tylko w większości są to książki informatyczne a one niestety dużo kosztują ... a zwykłe książki mam zazwyczaj z biblioteki lub pożyczam... aczkolwiek na mojej półce trochę kupionych książek by się znalazło (np mam prawie wszystkie książki Cobena) ... ostatnio bardzo spodobał mi się styl Jonathana Carolla ciekawe połączenie rzeczywistości z magią i abstrakcją.  "Cień Wiatru" sądzę że przeczytam wkrótce i podzielę się opinia na jej temat.

A pisałem tego posta jak wróciłem z imprezy xD

Offline

 

#59 15-10-2008 20:26:14

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: Ksionżki :D

do pewnego stopnia podobał  mi się ubik...choc koncepcja życia jako snu i snu jako życia jest wałkowana w literaturze conajmniej do XVII wieku, ale mim o to super napisana no i to SF, za któym nie przepadam, a jednak.... a teraz sobie odświerzam Stasuika... absolutnie genialny człowiek...  i poezja, ale tu od lat niepodzielnie króluje Rilke ze swymi odami do samotności

Offline

 

#60 11-11-2008 21:54:04

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Ksionżki :D

Dzisiaj (po chyba dwóch miesiącach czytania) skończyłem "Wahadło Foucaulta" Umberto Eco Książka całkiem fajna, ale muszę przyznać, że jednocześnie ciężka. Główny motyw jest taki, że trójka przyjaciół postanawia z faktów ogólnie dostępnych i weryfikowalnych utworzyć teorię spiskową, która obejmowała by niemal całą historię i wyjaśniała wszystko Ich Plan z początkowej zabawy intelektualnej staje się ich obsesją, by ostatecznie zatracić granicę między rzeczywistością, a fikcją Pomysł świetny, ale fakty przytaczane przez bohaterów na poparcie swoich wymysłów nie są wcale tak łatwo dostępne, więc sporo trzeba przyjmować na wiarę Niemniej Eco popisuje się w książce naprawdę niesamowitą wiedzą i talentem do łączenie z pozoru niezwiązanych ze sobą faktów Książka zainspirowała mnie do podobnej zabawy, którą niedługo zaprezentuję na forum


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plspa w Ciechocinku Regał z drewna http://www.adwokat-pszczyna.katowice.pl/