Forgotten-world

Forum zapomnianego świata

Ogłoszenie

Linki do klikania:

Pajacyk
Pieski

Pieski2

#136 09-12-2008 21:28:59

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: POKÓJ FILOZOFÓW

podoba mi się.... (tylko ja nie mam nigdy kaca, ale ten szczegół da się naciągnąć)

Offline

 

#137 10-12-2008 02:17:00

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: POKÓJ FILOZOFÓW

ależ Asiu, jeżeli nigdy nie miałaś kaca, to nie wiesz zapewne jak go się odczuwa... a skoro tego nie wiesz, to nie możesz mieć pewności, że na pewno go nie masz

też potrafię filozofować


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

 

#138 10-12-2008 09:10:08

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: POKÓJ FILOZOFÓW

amen

Offline

 

#139 10-12-2008 10:49:06

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: POKÓJ FILOZOFÓW

Widzę tu pewne podobieństwo między kacem, a ciążą - można mieć i nie wiedzieć o tym, a czuć się źle


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

 

#140 10-12-2008 16:22:58

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: POKÓJ FILOZOFÓW

tylko o ciazy prędzej czy później się dowiesz...i potem będziesz musiał hodować takiego zarazka 18 lat....

Offline

 

#141 10-12-2008 16:24:05

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: POKÓJ FILOZOFÓW

To już chyba rak lepszy


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

 

#142 10-12-2008 16:31:33

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: POKÓJ FILOZOFÓW

to ja juz wolę ciżźę... jak się to usunie z brzucha na swiat, to zawsze można podrzucić facetowi i iść na piwo

Offline

 

#143 10-12-2008 21:27:37

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: POKÓJ FILOZOFÓW

Niedawno usłyszałam, że nasza trójka (tzn. loża szyderców) jesteśmy nienormalne, ponieważ wszystkie młode kobiety poza nami marzą o dzieciach... Nie powiedziałabym, że wszystkie, ale faktycznie większość ma zupełnie inne zdanie na ich temat. W takim razie, co jest z nami nie tak i skąd się biorą nasze uprzedzenia? Może szanowni filozofowie pokojowi spróbują rozwikłać tę zagadkę?


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

 

#144 10-12-2008 21:40:01

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: POKÓJ FILOZOFÓW

nie, Aniu, my jesteśmy jak najbardziej normalne, cała reszta jest kopnięta w mózg...
Dlaczego nie chcę mieć dzieci? Narazie nie chcę, potem, w dalekiej przyszłości..może, choć też wątpliwe. Opiekowałam się takimi małymi potworkami i wiem co to znaczy mieć takiego "zarazka" w domu... narazie podziękuję...
Od kogo usłszałaś te głupoty, ze kobiety (szczególnie w naszym wieku) chcą mieć dzieci?

Offline

 

#145 10-12-2008 21:53:42

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: POKÓJ FILOZOFÓW

Przypomina mi to trochę konkursy organizowane przez francuskie ministerstwo na rozmaite prace filozoficzne, np. "O przyczynach i powstawaniu nierówności społecznych" Chętnie wezmę udział

Rozpatrzmy sprawę z dwóch punktów widzenia stawiając dwa odmienne pytania:

a) dlaczego większość kobiet w Waszym wieku marzy o dzieciach? (choć osobiście sądzę, że mniejszość)


- kwestia wychowania i wpływu społecznego - kobiety są tak wychowywane, by stawiać sobie macierzyństwo jako jeden z ważniejszych celów w życiu. Pierwsze oznaki takiego przyuczania do macierzyństwa widać już w tym, że małym dziewczynkom daje się do zabawy lalki, a więc "sztuczne dzieci". Większość dziecięcych marzeń (np. o zostaniu księżniczką, księciu z bajki, pięknym pałacu) prędzej czy później pryska, więc jedynym marzeniem z dzieciństwa do zrealizowania jest posiadane własnych dzieci.

- kwestia biologiczna - organizm będąc w pełni sił rozrodczych pobudza kobiety do poszukiwania partnerów z którymi mogą mieć dobre potomstwo.

- tradycja i presja środowiska - utarło się w zachodniej kulturze, że dzieci rodzi się akurat w tym, a nie w innym wieku, dlatego odstępstwa od normy nie są mile widziane - szczególnie jeśli rodzice sami mieli dzieci w tym "przeciętnym" wieku.

- indywidualne kwestie egoistyczne - pod tą dziwną nazwą umieszczam wszelkie własne przemyślenia kobiet, np., że posiadanie dziecka da im szczęście, że będą mogły czuć się potrzebne albo, że z miłości do partnera poświęcą się i dadzą mu dziecko.

b) dlaczego Wy nie chcecie mieć dzieci? (myślę, że same wiecie to najlepiej, więc roztrząsam temat dla formalności)

- kwestia biologiczna - brak satysfakcjonującego partnera.

- kwestia ekonomiczna - brak środków i możliwości zapewnienia opieki dziecku bez konieczności ograniczania własnej osoby.

- kwestia pragmatyczna - lenistwo, niechęć do poświęcania swojego czasu wolnego.

- kwestia odpowiedzialności i wiedzy - nie czujecie się jeszcze na tyle dojrzałe i odpowiedzialne, by móc przestać pracować nad sobą, a zająć się w zupełności kształtowaniem życia i charakteru dziecka, w gruncie rzeczy sprowadza się to do tego, że nie czujecie się przygotowane do wypełniania takiej roli.

- kwestia biologiczna - wymogi stawiane przed Wami, takie jak studia, itp. powodują, że organizm "woli poczekać" na bardziej korzystny okres do uruchomienia instynktu macierzyńskiego w pełni, nawet jeśli przez to straci te kilka lat najlepszego okresu rozrodczego.

Mam nadzieję, że to proste, utrzymane w duchu materializmu i naturalizmu rozwiązanie przypadnie Wam do gustu Pewnie można by napisać jeszcze rozwiązanie psychologiczne i socjologiczne i dopiero połączenie wszystkich tych możliwych koncepcji dałoby w miarę pełny obraz, ale nie czuję się ani na siłach, ani w kompetencji do robienia tak skomplikowanych wywodów

Ostatnio edytowany przez Arantasar (10-12-2008 21:54:34)


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

 

#146 10-12-2008 22:25:49

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: POKÓJ FILOZOFÓW

możesz to jakoś streścić?


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

 

#147 10-12-2008 22:36:29

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: POKÓJ FILOZOFÓW

Nie, ale możemy zastosować dogodny system rat


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

 

#148 10-12-2008 23:46:35

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: POKÓJ FILOZOFÓW

p.s. moja współlokatrorka też mówi, że nie chce mieć dzieci

Ar, dwa razy napisałeś kwestia biologiczna....
A ja bym dodała jeszcze coś... dla sporej liczby kobiet dziecko jest substytutem lub wygodną wymówką (np. gdy nie dostają wystarczająco dużo uczucia od faceta albo "nie pracuję bo mam dziecko"). A ja jesli już bym się zdecydowała na dzieciaka, to dla niego samego, a nie by mi coś rekompensowało...

Ostatnio edytowany przez asia (10-12-2008 23:51:01)

Offline

 

#149 11-12-2008 13:32:33

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: POKÓJ FILOZOFÓW

Rzeczywiście, dla przejrzystości wywodu należałoby jedną przemianować

Dziecko często traktowane jest jako pewien rodzaj zabawki, mający dostarczyć czegoś rodzicowi - i to nie tylko w tym pierwszym okresie życia, bo później często wykorzystuje się dzieci np., by spełniały nasze niezrealizowane marzenia i w ogóle często traktuje się je jak "potencjalnie lepszą wersję mnie samego".


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

 

#150 11-12-2008 23:23:40

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: POKÓJ FILOZOFÓW

a i tak połowa kończy na hip hopie i dresikach

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plspa w Ciechocinku Regał z drewna http://www.adwokat-pszczyna.katowice.pl/