Forgotten-world

Forum zapomnianego świata

Ogłoszenie

Linki do klikania:

Pajacyk
Pieski

Pieski2

#1 19-02-2008 11:47:57

emateues

Popaprany użytkownik

Punktów :   
Wiek: 20

Filozoficznie?

Myślałeś kiedyś o śmierci? Za młody jesteś, żeby o tym mówić, rozumiem. A nie boisz sie

iść przez ten tłum pustych ludzi? Co zrobisz, gdy jeden z nich - dajmy na to nowo

narodzony psychol - wbije Ci nóż? Nie wiesz dlaczego? Bo go rodzice nie kochali? albo ma

chore hobby, i tym właśnie rozładowuje swoje emocjonalne napięcie? Zastanawiasz sie dlaczego wybrał

Ciebie. Co w Tobie jest albo nie jest takiego, że właśnie to Ciebie wybrał? Przypadek? Los

ma ku Tobie takie plany? To po co Cię stworzył? Miałeś się urodzić, przeżyć część młodości, pokochać wreszcie to życie i

zginąć z ręki psychola? Gdzie tu sens?

Ostatnio edytowany przez emateues (19-02-2008 11:48:33)


hard core pride.

Offline

#2 19-02-2008 13:44:48

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Filozoficznie?

Wydaje mi się, że wszystko ma tylko taki sens, jaki sami temu nadajemy Dlatego życie samo w sobie nie ma sensu i w ogóle wszytko samo w sobie jest go pozbawione, a jedynie można nadać sens czemuś, ale jest to każdorazowo tylko nasza indywidualna decyzja Poza tym, jak w ogóle rozumieć słowo "sens"?


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

#3 19-02-2008 13:57:37

emateues

Popaprany użytkownik

Punktów :   
Wiek: 20

Re: Filozoficznie?

ale sami sobie nie damy sensu gdy "psychol" nas nożem zaatakuje


hard core pride.

Offline

#4 19-02-2008 19:06:01

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Filozoficznie?

Ja się nie boję o siebie tylko o swoich bliskich, o to że im mogłoby się coś stać... Swoją śmierć jeszcze jakoś bym przeżyła

Arantasar napisał:

Dlatego życie samo w sobie nie ma sensu i w ogóle wszytko samo w sobie jest go pozbawione

Dlaczego? Jeśli nie potrafimy odnaleźć w czymś sensu, nie można zakładać, że go nie ma. Ja mogę się tylko domyślać, jaki jest sens życia i wiem, że większość osób nie zgodziłaby się z moją teorią... Ale nie mam o to pretensji, sama nie mogę mieć pewności, że jest tak jak mi się wydaje

Ostatnio edytowany przez Nemezis (19-02-2008 19:13:11)


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

#5 19-02-2008 19:23:02

 Misia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   27 

Re: Filozoficznie?

Ja tak jak Nemezis bardziej boję się o swoich bliskich, ze swojej bardziej bym się cieszyła niż martwiła...

Sensu swojego życia niestety nie znalazłam, może go kiedyś znajdę, może nigdy. Póki co żyję z ubzduranego przez siebie powodu i chwilowo tak pozostanie


It's not easy to conceal Fear with a masquerade of joy...

Offline

#6 19-02-2008 19:31:35

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Filozoficznie?

Niestety znam ten powód i wcale nie uważam, żeby był dobry Ale mam nadzieję, że kiedyś znajdziesz sobie lepszy W końcu żyć nie trzeba... ale warto


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

#7 19-02-2008 19:58:01

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Filozoficznie?

Nemezis napisał:

W końcu żyć nie trzeba... ale warto

Zgadzam się w 100% Sądzę jednak, że nie ma uniwersalnego sensu życia, jeśli dla mnie sensem życia jest powiedzmy miłość, dla kogoś innego ogrodnictwo, a dla jeszcze trzeciego muzyka, to choć wszyscy mamy różne sensy życia, to każdy z nich jest tak samo dobry Jednocześnie każdy człowiek jest twórcą własnego sensu życia - jeśli patrzeć inaczej, to należałoby się również zastanawiać jaki jest sens tego, że Słońce świeci, spadają gwiazdy albo istnieją komary


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

#8 19-02-2008 20:33:13

emateues

Popaprany użytkownik

Punktów :   
Wiek: 20

Re: Filozoficznie?

warto żyć dla tych paru chwil ...


hard core pride.

Offline

#9 19-02-2008 20:55:19

whisky

Aktywny użytkownik

Punktów :   
Wiek: 21

Re: Filozoficznie?

Arantasar napisał:

Nemezis napisał:

W końcu żyć nie trzeba... ale warto

Zgadzam się w 100% Sądzę jednak, że nie ma uniwersalnego sensu życia, jeśli dla mnie sensem życia jest powiedzmy miłość, dla kogoś innego ogrodnictwo, a dla jeszcze trzeciego muzyka, to choć wszyscy mamy różne sensy życia, to każdy z nich jest tak samo dobry Jednocześnie każdy człowiek jest twórcą własnego sensu życia - jeśli patrzeć inaczej, to należałoby się również zastanawiać jaki jest sens tego, że Słońce świeci, spadają gwiazdy albo istnieją komary

zgadzam sie z tymi wypowiedziami

dodam jeszcze, że lubie odkrywac cos nowego w swoim zyciu. czasem odkrywam cos, co daje m ido myslenia. potem sobei mysle, ze warto zyc dla tego wlasnei faktu. trudno to bedzie pewnie Wam zrozumiec bez konretnego przykladu. kiedys myslalam ze jak skoncze plywac to moje zycie straci sens, przekonałam się, że jest jeszcze wiele innych rzeczy, osob,zamiłowan, dla ktorych warto życ!

Ostatnio edytowany przez whisky (19-02-2008 20:57:36)

Offline

#10 19-02-2008 23:02:30

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Filozoficznie?

Oczywiście! Z tym, że to działa też w drugą stronę - często ludzie myślą, że jeśli osiągną to i to (np. wykształcenie, pracę, piękne mieszkanie, uznanie, miłość itp.), to już będą szczęśliwi, a potem, gdy już to osiągają, po krótszej lub dłuższej, ale zawsze chwili euforii przychodzi znudzenie, przyzwyczajenie, rozczarowanie i pojawia się myśl, że jeszcze czegoś brakuje... Tym sposobem nigdy nie jesteśmy szczęśliwi i nie potrafimy cieszyć się tym, co mamy, a przecież szczęście, to nie cel, a sposób przeżywania


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

#11 20-02-2008 08:16:59

emateues

Popaprany użytkownik

Punktów :   
Wiek: 20

Re: Filozoficznie?

szczęście to nie cel, a sposób przeżywania. bardzo mądre słowa. tego mi było potrzeba. dziękuje (:


hard core pride.

Offline

#12 20-02-2008 08:47:16

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Filozoficznie?

Arantasar napisał:

Oczywiście! Z tym, że to działa też w drugą stronę - często ludzie myślą, że jeśli osiągną to i to (np. wykształcenie, pracę, piękne mieszkanie, uznanie, miłość itp.), to już będą szczęśliwi, a potem, gdy już to osiągają, po krótszej lub dłuższej, ale zawsze chwili euforii przychodzi znudzenie, przyzwyczajenie, rozczarowanie i pojawia się myśl, że jeszcze czegoś brakuje...

Tak być nie musi, jeśłi człowiek potrafi docenić to, co już ma. Niestety większość ludzi koncentruje się na tym, czego im brakuje. Dopiero kiedy stracą to co mieli, dowiadują się jaką to miało wartość. Tylko że wtedy zwykle jest już za poźno...


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

#13 20-02-2008 14:36:05

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Filozoficznie?

Nemezis napisał:

Tak być nie musi, jeśłi człowiek potrafi docenić to, co już ma

Dokładnie Nasze szczęście zależy tylko i wyłącznie od nas, a tworzymy je tu i teraz


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

#14 20-02-2008 20:31:01

emateues

Popaprany użytkownik

Punktów :   
Wiek: 20

Re: Filozoficznie?

ja sie ciesze ze wszystkich moich błędów w moim życiu. może nie to, że je popełniłem, bo to by było kiepsko ze mna. ale to że stałem się tym kim jestem, bo trzeba kochać siebie.


hard core pride.

Offline

#15 21-02-2008 11:15:24

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Filozoficznie?

Arantasar napisał:

Dokładnie Nasze szczęście zależy tylko i wyłącznie od nas, a tworzymy je tu i teraz

Kiedyś przeczytałam gdzieś takie ładne zdanie: Szczęście zawarte jest w tysiącach drobiazgów, tworzących mozaikę życia codziennego

emateues napisał:

ja sie ciesze ze wszystkich moich błędów w moim życiu. może nie to, że je popełniłem, bo to by było kiepsko ze mna. ale to że stałem się tym kim jestem, bo trzeba kochać siebie.

Gdybyśmy nie popełniali błędów, niczego byśmy się nie nauczyli. Szkoda tylko, że czasem przez te błędy cierpią niewinni ludzie...
Dobrze że z tematu śmierci zeszliśmy na szczęscie i miłość

Ostatnio edytowany przez Nemezis (21-02-2008 11:19:53)


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plspa w Ciechocinku Regał z drewna http://www.adwokat-pszczyna.katowice.pl/