Forgotten-world

Forum zapomnianego świata

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Linki do klikania:

Pajacyk
Pieski

Pieski2

#1 21-03-2008 17:40:51

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Ksionżki :D

Jak wszem i wobec wiadomo tylko co trzeci Polak czyta książki, co osobiście jest dla mnie oburzające i uwłaczające. Jestem jednak przekonany, że wszyscy tutaj zebrani zdecydowanie wykraczamy poza tą ogólnokrajową normę Stąd też moje pytanie - co aktualnie czytacie? Jakie są Wasze ulubione pozycje (książkowe)? Czy były książki, które zmieniły Wasze życie? Zafon w "Cieniu wiatru" pisze, że "w książkach znajdujemy tyle, ile sami już w sobie mamy" i myślę, że mógłbym zgodzić się z tą opinią Swoją drogą jest to jedna z najpiękniejszych książek, jakie w życiu przeczytałem

A teraz czytam "Olimp" Dana Simmonsa, jest to ciąg dalszy powieści "Ilion" - generalnie jest to połączenie SF i powieści mitologicznej Brzmi dziwnie, ale czyta się genialnie. Fabuła jest zaskakująca, akcja szybka, bohaterowie (choć bardzo liczni) wyraziści. W skrócie jest to alternatywna wersja Wojny Trojańskiej w której olimpijscy bogowie to istoty korzystające z super-nowoczesnej technologii, a Odyseusz nie błąka się wyłącznie po Morzu Egejskim, a po całej czasoprzestrzeni


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

 

#2 21-03-2008 17:49:37

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Ksionżki :D

Dla mnie nic nie przebije "Ceny" Waldemara Łysiaka. Przeczytałam trzy razy i jeszcze na pewno nieraz do niej wrócę
Co do ostatnio przeczytanych książek, niedawno skończyłam "Kuzynki" Andrzeja Pilipiuka a teraz czytam 4 część Pana Samochodzika


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

 

#3 21-03-2008 17:55:17

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Ksionżki :D

Czyżby "Pan Samochodzik i templariusze"?


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

 

#4 21-03-2008 18:11:26

whisky

Aktywny użytkownik

Punktów :   
Wiek: 21

Re: Ksionżki :D

a ja, w chwili obecnej nie mam za bardzo czasu na czytanie ksiazek ktore mnie najbrdziej interesują i jestem na etapie poznawania literatury rzymskiej i greckiej oczywiscie:)."de rerum natura" lukrecjusz w chwili obecnej i aischylos .

Offline

 

#5 21-03-2008 20:17:04

Dzikus

Dawny użytkownik

Punktów :   

Re: Ksionżki :D

Z niedawno przeczytanych polecam:

"Piknik Na Skraju Drogi" braci Strugackich - świetna opowieść o najemnikach, wyprawiających się po artefakty do pewnej Strefy, będącej pozostałością po wizycie obcej cywilizacji... Jedna z najlepszych powieści S-F jakie w życiu dane mi było czytać. Wyraziści bohaterowie, wartka akcja, lekkostrawna i zmuszająca do refleksji.

"Ruiny" Scotta Smitha - okrzyknęli to najlepszym horrorem ostatnich lat i chyba się nie mylili, dość makabryczna opowieść o grupie nastolatków, którzy - poszukując zaginionego brata przyjaciela - trafiają na pewne, porośnięte bujną winoroślą wzgórze... a tam czyha na nich koszmar nie z tego świata... Nie jest to opowieść dla każdego (niektóre, dość drastyczne opisy zmuszały mnie do przerwania lektury, by nabrać tchu...), ale jeśli masz stalowe nerwy i lubisz dreszczyk grozy, polecam.

"Czyhający w Progu" H.P. Lovecrafta, idealnie wpasowująca się w kanon Mitologii Cthulhu opowieść o pewnym, starym domu...

...a teraz czytam "Pana Lodowego Ogrodu" i - póki co - bardzo mi się podoba

Ostatnio edytowany przez Xibalbha (21-03-2008 20:21:12)

Offline

 

#6 21-03-2008 22:24:33

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Ksionżki :D

2 tomy Pana z LO czekają na półce, aż skończę czytać Pana Samochodzika (tak, Ar, templariusze )

Przypomniała mi się jeszcze jedna książka, którą czytałam może dwa lata temu, ale wywarła na mnie tak duże wrażenie, że wciąż ja dobrze pamiętam. To był "Bóg Nilu" Wilbura Smitha. Rewelacyjna książka, której akcja rozgrywa się w starożytnym Egipcie. Piękna, niesamowita, wciągająca opowieść o zakazanej miłości w czasach wojny Nie wiem, jaką reprezentuje wartość historyczną (bo z historii zawsze byłam noga) ale dowiedziałam się z niej mnóstwa ciekawych rzeczy o czasach starożytnych Bardzo polecam.

Ostatnio edytowany przez Nemezis (21-03-2008 22:27:47)


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

 

#7 21-03-2008 22:40:17

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Ksionżki :D

Odnośnie starożytnego Egiptu, to polecam "Egipcjanina Sinuhe" Miki Waltari Nie dość, że świetna książka przygodowa, to jeszcze dość głęboka i choć smutna, to bardzo piękna


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

 

#8 21-03-2008 23:05:51

 Misia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   27 

Re: Ksionżki :D

http://losux.freehost.pl/index.htm

a ja sporo czytałam, ale jak juz się zwierzałam mam sklerozę i potrzebuję czasu, żeby sobie przypomnieć co mnie najbardziej wciągnęło

oczywiście u mnie nic nie przebije "Tajemniczego ogrodu" i "Baśni braci Grimm" 
lektur poza Quo Vadis i tymi z międzywojnia raczej nie czytywałam
Pan Samochodzik rules (tak to się pisze?)

Ostatnio edytowany przez Misia (21-03-2008 23:21:59)


It's not easy to conceal Fear with a masquerade of joy...

Offline

 

#9 21-03-2008 23:11:00

Sandro

Winny użytkownik

Punktów :   12 

Re: Ksionżki :D

Misia napisał:

"Baśni braci Grimm"

No nie jak byłem mały to tylko to

Offline

 

#10 21-03-2008 23:25:59

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Ksionżki :D

A jak urosłeś?


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

 

#11 21-03-2008 23:28:30

 Misia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   27 

Re: Ksionżki :D

To dodatki sportowe


It's not easy to conceal Fear with a masquerade of joy...

Offline

 

#12 21-03-2008 23:47:56

Sandro

Winny użytkownik

Punktów :   12 

Re: Ksionżki :D

Misia napisał:

To dodatki sportowe

Offline

 

#13 22-03-2008 11:09:07

Dzikus

Dawny użytkownik

Punktów :   

Re: Ksionżki :D

Misia napisał:

"Tajemniczego ogrodu" i "Baśni braci Grimm" 

Kszt, przypomniały mi się stare, dobre, dziecięce czasy I jeszcze do tego Kalevala <fajnie, ze zdołałem ją dorwać po latach, gdzieś na najbardziej zakurzonym regale miejscowej biblioteki...>, albo "Zaginiony Świat" Arthura Conana Doyle'a <to już w ogóle było maniactwo, książka miała iść jako nagroda na zakończenie roku dla ludziów, ale Dzikus sobie zaanektował jeden egzemplarz i przeczytał z jakieś 20 razy w ciągu tego wcielenia>.

Nemesis napisał:

To był "Bóg Nilu" Wilbura Smitha. Rewelacyjna książka, której akcja rozgrywa się w starożytnym Egipcie. Piękna, niesamowita, wciągająca opowieść o zakazanej miłości w czasach wojny

Arantasar napisał:

Odnośnie starożytnego Egiptu, to polecam "Egipcjanina Sinuhe" Miki Waltari  Nie dość, że świetna książka przygodowa, to jeszcze dość głęboka i choć smutna, to bardzo piękna

Hmm... chyba zainteresuję się bliżej tymi księgami...

Offline

 

#14 22-03-2008 13:34:27

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Ksionżki :D

Conan Doyle`a pamiętam z Sherlocka Holmesa... to dopiero był szał Jedna z moich ulubionych młodzieńczych książek, od tej pory uwielbiam wszystko, co dzieje się w XIX wiecznym Londynie


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

 

#15 23-03-2008 21:08:34

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: Ksionżki :D

Absolutne mistrzostwo świata to Dukla Stasiuka, Wilk Stepowy Hermana Hesse i poezja Rilkego. A obecnie poczytuję sobie Orlanda Virginii Woolf:)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plspa w Ciechocinku Regał z drewna http://www.adwokat-pszczyna.katowice.pl/