Forgotten-world

Forum zapomnianego świata

Ogłoszenie

Linki do klikania:

Pajacyk
Pieski

Pieski2

#1 27-05-2009 19:30:55

Sandro

Winny użytkownik

Punktów :   12 

Uproszczenie zasad ortografii :p

http://www.tvn24.pl/-1,1602296,0,1,thuz … omosc.html

Pojawił się pomysł, aby uprościć ortografię w języku polskim. Chodzi tu głównie o likwidację ,,rz", ,,ch" oraz ,,ó". Co sądzicie na ten temat? Czy wyrazy w stylu thuż wyglądałyby dobrze? Moim zdaniem, mimo że nie jestem specjalistą od ortografii , zasady pisowni powinny pozostać niezmienione.

Offline

#2 27-05-2009 21:54:10

 Misia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   27 

Re: Uproszczenie zasad ortografii :p

Chyba gość, który to wymyślił ma traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa... To, że teraz nikt nie zwraca uwagi na ortografię nie oznacza, że powinniśmy zrezygnować z dotychczasowych zasad. Osobiście nie mogę patrzeć na wyrazy pisane z błędami i nie przestawiłabym się  na nowe zasady. Nieznajomość ortografii wynika tylko i wyłącznie z lenistwa, niedbałości i unikania książek i tylko osoby, które są za głupie, żeby się jej nauczyć będą popierały pomysł...


It's not easy to conceal Fear with a masquerade of joy...

Offline

#3 27-05-2009 23:09:48

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Uproszczenie zasad ortografii :p

Misia napisał:

Osobiście nie mogę patrzeć na wyrazy pisane z błędami i nie przestawiłabym się  na nowe zasady.

Ty nie, podobnie jak większość ludzi z naszego pokolenia, ale dla tych, którzy urodziliby się już po zmianie zasad pewnie byłoby to naturalne... Oczywiście trzeba by im wydać specjalne lektury z błędami i w ogóle przepisać wszystkie książki według nowych zasad, brrr... Jestem przeciw!


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

#4 27-05-2009 23:14:24

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Uproszczenie zasad ortografii :p

Jak dla mnie jest to pomysł zupełnie nietrafiony i przypomina mi kawał o tym, co należy zrobić, by polskie drogi zaczęły spełniać normy unijne - zmienić normy. Polacy nie zaczną używać poprawnej polszczyzny przez to, że zmienimy poprawność.


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

#5 28-05-2009 07:30:12

 Night Prowler

Tajemniczy użytkownik

Punktów :   

Re: Uproszczenie zasad ortografii :p

To kompletnie nietrafiony pomysł rodem z Faktu lub Super Ekspresu. Ja również nie lubię jak ktoś robi błędy, choć czasami mi też się zdarza, ale żeby od razu zmienić zasady. To bardzo populistyczny pomysł - mam nadzieję, ze żadnemu z polityków nie przyjdzie pomysł mamienia takim hasłem w wyborach.


Lo que llamamos absurdo es nuestra ignorancia

Offline

#6 28-05-2009 10:28:34

 Misia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   27 

Re: Uproszczenie zasad ortografii :p

Night, nie podpowiadaj!


It's not easy to conceal Fear with a masquerade of joy...

Offline

#7 28-05-2009 20:46:02

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: Uproszczenie zasad ortografii :p

ok, ja rozumiem dysleksję, dysgrafię czy co tam jeszcze, ale nie rozumiem, po co zmieniać pisownię. Przecież ortografii można się nauczyć, i wcale nie wymaga to dużo wysiłku. A jak się leniuchom nie chce, to nie widzę powodu, by obniżać poziom kształcenia i dostosowywać go do najsłabszych

Offline

#8 29-05-2009 07:09:22

 Night Prowler

Tajemniczy użytkownik

Punktów :   

Re: Uproszczenie zasad ortografii :p

Problem w tym że my cały czas dostosowujemy poziom do najsłabszych, po tylko by na papierze było napisane jakie to my mamy wyedukowane społeczeństwo. Sam pamiętam, jak podczas zdawania egzaminów do liceum niektórzy chwalili się, ze właśnie dzięki zaświadczeniu o dysleksji, dysgrafii itp. mogą dostać się w miejsce ucznia bez papierka jeśli mają tyle samo punktów.
Niektórzy mieli też inne zaświadczenia o chorobach serca itd. Mnie osobiście się to nie podobało. Co  z tego, że ktoś jest chory. Póki nie ma chorej głowy to jakie to ma znaczenie,a jak ma to niech nie idzie do takiej szkoły.


Lo que llamamos absurdo es nuestra ignorancia

Offline

#9 31-05-2009 21:56:15

rumcajs

Piękny użytkownik

Punktów :   

Re: Uproszczenie zasad ortografii :p

100% popieram


Linux Registered User#433803
szukam punktow, ujemnych

Offline

#10 31-05-2009 23:28:05

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Uproszczenie zasad ortografii :p

rumcajs napisał:

100% popieram

0% uzasadnienia


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

#11 06-07-2009 21:48:14

 Misia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   27 

Re: Uproszczenie zasad ortografii :p

Rumcajs ma papierek zwalniający go z uzasadniania swoich wypowiedzi


It's not easy to conceal Fear with a masquerade of joy...

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plspa w Ciechocinku Regał z drewna http://www.adwokat-pszczyna.katowice.pl/