Ogłoszenie

Linki do klikania:

Pajacyk
Pieski

Pieski2

#1 12-04-2008 16:25:46

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

olimpiada

Co myślicie o tym, co się dzieje teraz w Tybecie? czy w takich okolicznościach olimpiada, która ma być symbolem pokoju powinna się odbyć? Czym są prawa człowieka? Czy to wytarty slogan, czy watrość, którą można obronić?

Offline

#2 12-04-2008 16:30:41

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: olimpiada

Więc najpierw sama odpowiem. Obchodzi mnie co się dzieje się w Tybecie, ale niestety wydaje mi się, że prawa człowieka przegrywają z rozwojem gospodarczym, umowami handlowymi z Chinami itp.. Coraz wyraźniej widać, iż liczą sie pieniądze a nie ludzie. Poza powiedzeniem głośno, że to chore, co się dzieje, czuję się bezsilna... Zresztą tak samo chore jak konflikt w Czeczenii i kilka innych... Światem jednak rządzą troglodyci...

Offline

#3 12-04-2008 16:39:42

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: olimpiada

Rozbiję sprawę na parę kwestii...

Myślę, że olimpiada powinna się odbyć - w końcu sam Dalajlama jest tego zwolennikiem i słusznie zauważa, że Tybet powinien dążyć do autonomii tylko na drodze pokojowej.

Jednocześnie uważam, że podczas samej olimpiady należy jak najczęściej akcentować solidarność z Tybetańczykami i nie rozumiem polskich władz sportowych zabraniających golenia głów czy noszenia pomarańczowych barw zawodnikom, pod groźbą usunięcia z ekipy.

W starożytności olimpiady były faktycznie czymś wyjątkowym - zawieszanie wojen, burzenie murów zwycięskich miast itp. - było w nich coś, co można nazwać "duchem sportu", gdzie liczyła się przyjacielska, równa rywalizacja w duchu braterstwa i pokoju, a więc sytuacja taka jak w Chinach byłaby nie do pomyślenia. Obecnie sportem rządzi to co wszystkim, a więc pieniądz, dlatego jedyną dyscypliną którą toleruję są szachy


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

#4 14-04-2008 09:16:37

rumcajs

Piękny użytkownik

Punktów :   

Re: olimpiada

teraz sie obudzili. to co sie dzieje w Tybecie nie zaczelo sie wczoraj. od lat ludnosc jest tam mordowana i jakos nie przeszkadza to nikomu w kupowaniu chinskich produktow. to co sie teraz dzieje, swiete oburzenie i tak dalej, to tylko puste gesty, niestety


Linux Registered User#433803
szukam punktow, ujemnych

Offline

#5 14-04-2008 10:12:36

Sandro

Winny użytkownik

Punktów :   12 

Re: olimpiada

Olimpiada powinna sie odbyć, chociażby ze względu na sportwców. Wiadmo, że dla każdego z zawdników olimpiada jest celem, do którego przygotowuje się cztery lata. Pomysły w stylu nie wysyłana zawodników na tę imprezę na znak protestu jest głupie i nieprzemyślane. Jedynymi ludźmi, których by to dotknęło byliby właśnie zawodnicy.

A sytuacja w Chinach od dawna jest nieciekawa (np masakra studentów na placu Tiananmen), ale nikt słowa nie powie, gdyż kraje zachodnie (przede wszystkim USA) są uzaleznione od wymiany gospodarczej z Chinami i dopóki tak będzie, dopóty będą trzymać im palec prosto w dupie.

Offline

#6 14-04-2008 15:54:39

whisky

Aktywny użytkownik

Punktów :   
Wiek: 21

Re: olimpiada

osobiscie chciałabym bardzo żeby olimpiada sie odbyła no bo chcę ogladac moich kochanych plywakow:p. ale to co się dzieje w Tybecie...najgrosze jest to, jak juz wyzej wspomniał Rumcajs, że ta sytuacja nei jest niczym nowym. szkoda tylko, że dochodzi do tak nieprzyjemnych incydentów, a do tego, że dopiero teraz ludzie zauważają co się tam dzieje.

Offline

#7 19-04-2008 09:47:07

Tyrvald

Nieśmiały użytkownik

Punktów :   

Re: olimpiada

ach olimpiada to okres miedzy igrzyskami .....ale zabłysnełem....niech Tybetanczycy walcza o swoje na rozne sposoby i nie chodzi mi tu o jakakolwiek walke zbrojna czy cos takiego...teraz nadszedł Ich czas by pokazać światu to na co patrzyli od wielu lat ale tego nie dostrzegali....polecam ksiązke "Mantra czaszki", autora nie pamietam, opisuje chinska bezpieke w tybecie i obozy pracy dla tubylcow, bardzo aktualne choc juz ma pare lat


"Kobieta nie powinna być gorsza od anioła, mężczyzna zaś tylko trochę lepszy od diabła."

Offline

#8 07-01-2010 10:29:51

 Night Prowler

Tajemniczy użytkownik

Punktów :   

Re: olimpiada

12 lutego startuje olimpiada zimowa w Vancuver. Ktoś będzie oglądać i kibicować?

Ale mają maskotki. Ten z lewej to prawie jak nasz Uszatek, a ten z prawej to prawie jak Colargol. Nie jestem pewny tego w środku. Emosaskłacz??
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/a/a2/V2010m.jpg


Lo que llamamos absurdo es nuestra ignorancia

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://komarno.ibetonovazumpa.sk firma sprzątająca bydgoszcz numer telefonu