Forgotten-world

Forum zapomnianego świata

Ogłoszenie

Linki do klikania:

Pajacyk
Pieski

Pieski2

#1 05-03-2010 12:40:06

 Night Prowler

Tajemniczy użytkownik

Punktów :   

Kiedyś wszystko było fajniejsze

Kiedyś wszystko było fajniejsze, lepsze i niezapomniane. Oranżada w woreczku smakowała bardziej niż coca-cola. Gry na C64, czy pierwsze pecety choć pokraczne graficznie i mało inteligentne potrafiły dostarczyć nam wiele godzin rozrywki. Dziś poziom gier komputerowych jest niewyobrażalnie zaawansowany w porównaniu z tymi sprzed piętnastu, dwudziestu lat lecz tamte wspominam bardziej. Nie mówiąc już o smaku legendarnej gumy "Turbo" i "Donald" oraz zbieraniu dodatków do nich w postaci historyjek. O albo pamiętacie takie ruskie elektroniczne gry gdzie wilk łapał jajka...

Czy macie też taką nostalgię za rzeczami minionymi? Podajcie przykłady. Może też ktoś pokusi się o wytłumaczenie dlaczego tak jest, bo chyba moda na "vintage" nie jest jedynym uzasadnieniem?


Lo que llamamos absurdo es nuestra ignorancia

Offline

#2 05-03-2010 16:48:23

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Kiedyś wszystko było fajniejsze

Zgadzam się w zupełności. Mi najbardziej brakuje emocji, które przeżywałem przy najbardziej banalnych nawet książkach, nie mówiąc już o tych lepszych. Zresztą chyba nawet świat wyglądał inaczej - niebo było bardziej niebieskie, trawa bardziej zielona, zapachy intensywniejsze itp.

Wydaje mi się, że to zjawisko wynika z dwóch rzeczy. Po pierwsze - doświadczenie - przeżywanie czegoś po raz pierwszy jest z reguły najbardziej intensywne i bezkrytyczne. Jednak wraz ze wzrostem doświadczenia zaczynamy porównywać rzeczy ze sobą i z uzyskanym w pewnym okresie ideałem. Z czasem więc coraz trudniej jest zostać zaskoczonym przez rzeczywistość, a nawet jeśli coś nas pozytywnie zaskoczy, to nie są to aż tak wielkie skoki jakościowe, jak w dzieciństwie. Ergo - im człowiek starszy, tym mniej rzeczy go porusza.

Po drugie - skłonność do idealizacji przeszłości - mamy wszak całkiem naturalną skłonność do zapamiętywania rzeczy dobrych, a marginalizowania złych - dlatego wszystko co kiedyś, wydaje się lepsze, niż teraz


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

#3 20-08-2010 10:45:46

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: Kiedyś wszystko było fajniejsze

ja się przynajmniej cieszę że z dzieciństwa nie będę wspominała tylko tego kto ma jaki komputer i kiedy wyszła jaka strzelanka...

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plspa w Ciechocinku Regał z drewna http://www.adwokat-pszczyna.katowice.pl/