Forgotten-world

Forum zapomnianego świata

Ogłoszenie

Linki do klikania:

Pajacyk
Pieski

Pieski2

#1 25-03-2008 17:27:29

Dzikus

Dawny użytkownik

Punktów :   

Wkręćmy sobie film ]:)

Jakie są Wasze ulubione/znienawidzone filmy/seriale ? Co ciekawego ostatnio oglądaliście na dużym/mniejszym ekranie ?

Mnie urzekł oglądany całkiem niedawno Labirynt Fauna, historia dziewczynki, która przed koszmarem otaczającej ją rzeczywistości ucieka w fantastyczny, baśniowy świat. Zestawienie brutalności wojny z magią świata widzianego przez bohaterkę dało obraz, który ujmuje widza i zmusza do refleksji. Bardzo dobry zarówno od strony fabularnej, jak i artystycznej <świetnie wykonany świat labiryntu>.

Do moich ulubionych filmów należy także cała trylogia "Piratów z Karaibów" <zawsze poprawiają mi humor, gdy za oknem szaroburo, mroźnie i deszczowo>, tej jednak - chyba - nie trzeba bliżej nikomu przedstawiać.

Ostatnio edytowany przez Xibalbha (25-03-2008 17:33:47)

Offline

 

#2 25-03-2008 17:51:45

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Wkręćmy sobie film ]:)

Labirynt Fauna to jednej z najlepszych filmów jakie widziałem, choć zdecydowanie nie nadaje się na rozrywkowy wieczór do piwa i chipsów. Nie wiem dlaczego, ale w podobny nastrój wpadam, gdy oglądam Iluzjonistę - który jest dla odmiany filmem o miłości

Ostatnio byłem w kinie na Sweeney Todd - jeśli ktoś lubi J. Deppa, to będzie zachwycony, mimo że to musical i fabułą też nie grzeszy oryginalną. Są za to świetne zdjęcia i charakteryzacja, a XIX wieczny Londyn przedstawiony przez T. Burtona spokojnie może dołączyć do najlepszych wizji "mrocznego miasta"

Poza tym nieśmiertelna Moda na sukces, codziennie do obiadu


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

 

#3 25-03-2008 20:58:16

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: Wkręćmy sobie film ]:)

Uwielbiam Barakę i Ostatni Dzwonek (reż. M. Łazarkiewicz), filmy pełne magii, opowiadają o pięknie i okrucieństwie, zdecydowanie zbyt idealne by o nich mówić... Świetny jest tez film Marczewskiego Weiser Dawidek. Z bardziej pokręconych rzeczy - zdecydowanie Memento.

Offline

 

#4 26-03-2008 18:33:46

 Misia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   27 

Re: Wkręćmy sobie film ]:)

Mi też bardzo spodobał się Labirynt Fauna

Johnnego oczywiście kocham
Mimo iż nie przepadam za musicalami to Sweeney Todd uważam za całkiem znośny film

Moim ulubionym  natomiast jest The Million Dollar Hotel (sentyment z czasów liceum), tylko uważam, że trzeba mieć do niego odpowiednio schizowe podejście i nie rozumieć jako typowy amerykański film, ale film z charakterem


It's not easy to conceal Fear with a masquerade of joy...

Offline

 

#5 26-03-2008 18:52:26

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Wkręćmy sobie film ]:)

W takim razie obejrzę sobie ten LF dziś wieczorem do piwa i chipsów a jutro napiszę czy mi się podobał
Jeden z nielicznych filmów które zapadły mi w pamięci to Dogville. Bardzo nietypowa scenografia (akcja toczy się w narysowanym (!) miasteczku), do tego świetny pod względem psychologicznym. W uproszczeniu - najpierw widzimy dobro, które później staje się złem, a najlepsze jest to, że bardzo trudno znaleźć granicę między jednym a drugim. Co ciekawe, film wyzwala emocje, pozwalające zauważyć w sobie pewne cechy, do których większość z nas pewnie by się nie przyznała, nawet przed samym sobą 

Ostatnio edytowany przez Nemezis (26-03-2008 18:53:58)


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

 

#6 26-03-2008 20:59:59

Dzikus

Dawny użytkownik

Punktów :   

Re: Wkręćmy sobie film ]:)

Chochliczek napisał:

Moim ulubionym  natomiast jest The Million Dollar Hotel (sentyment z czasów liceum), tylko uważam, że trzeba mieć do niego odpowiednio schizowe podejście i nie rozumieć jako typowy amerykański film, ale film z charakterem

Jeszcze tego nei widziałem, ale chętnie się zaznajomię

Nemezis napisał:

Jeden z nielicznych filmów które zapadły mi w pamięci to Dogville.

Pamiętam ten film z czasów licealnych, a także wrażenie jakie na mnie wywarł (po seansie przez cały dzień krążyłem pogrążony w ponurych myślach). Bardzo dobra scenografia i fabuła, ogólnie wart polecenia

Ar, Moda na Sukces to już kult, może założymy osobny topic, w którym będziemy mogli sobie opowiadać wrażenia z kolejnych odcinków ?? ( z długodystansowych seriali polecam też losowania lotto, wartka akcja, nieprzewidywalna fabuła, tylko odcinki za krótkie )

...i czekam na nowy sezon Lost'ów... jak telewizji nie oglądam, to ten serial wessał mnie jak bagno Ja chcę na taką wyspę !!

Ostatnio edytowany przez Xibalbha (26-03-2008 21:07:44)

Offline

 

#7 27-03-2008 00:44:00

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Wkręćmy sobie film ]:)

Bardzo chętnie, bo dzisiejsze dwa odcinki przespałem, a nie wiem, czy uda mi się jutro wstać na powtórkę W losowaniach lotto jest za dużo bohaterów, nigdy nie wiem, którzy padają


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

 

#8 27-03-2008 11:01:30

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Wkręćmy sobie film ]:)

Arantasar napisał:

Bardzo chętnie, bo dzisiejsze dwa odcinki przespałem, a nie wiem, czy uda mi się jutro wstać na powtórkę

Mogę Ci streścić: Spectra się obudziła i zaczęła wjeżdżać na sumienie swojej córce, Torn i mąż Mejsi kłócili się przez dwa odcinki, Ridż powiedział Bridżet, że zamierza oświadczyć się Bruk i Bridżet jest smutna bo kocha Ridża Aha, na końcu Sidżej zobaczył Mejsi i powiedział: "Mejsi?"


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

 

#9 27-03-2008 11:05:06

emateues

Popaprany użytkownik

Punktów :   
Wiek: 20

Re: Wkręćmy sobie film ]:)

Nemezis napisał:

Mogę Ci streścić: Spectra się obudziła i zaczęła wjeżdżać na sumienie swojej córce, Torn i mąż Mejsi kłócili się przez dwa odcinki, Ridż powiedział Bridżet, że zamierza oświadczyć się Bruk i Bridżet jest smutna bo kocha Ridża Aha, na końcu Sidżej zobaczył Mejsi i powiedział: "Mejsi?"

mogłabyś od pierwszego odcinka ;>


a bajeczki też oglądacie ? kocham wszystkie, a krecik mnie z krzesła powala

Ostatnio edytowany przez emateues (27-03-2008 11:06:53)


hard core pride.

Offline

 

#10 27-03-2008 11:10:50

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Wkręćmy sobie film ]:)

Lubię Krecika, ale naprawdę kocham MUMINKI
No i Happy Tree Friends, uniwersalny poprawiacz nastroju


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

 

#11 27-03-2008 11:12:02

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Wkręćmy sobie film ]:)

Aha, miałam napisać, co sądzę o Labiryncie Fauna. Ujmę to jednym słowem - okropny


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

 

#12 27-03-2008 11:14:12

emateues

Popaprany użytkownik

Punktów :   
Wiek: 20

Re: Wkręćmy sobie film ]:)

jest jeszcze krowa i kurczak, johny brawo, i inne głupie bajki bez których żyć nie umiem ;p


hard core pride.

Offline

 

#13 27-03-2008 13:33:11

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Wkręćmy sobie film ]:)

Trzeba było nie pić tego piwa i nie jeść czipsów do Labiryntu


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

 

#14 28-03-2008 17:53:57

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Wkręćmy sobie film ]:)

Arantasar napisał:

Trzeba było nie pić tego piwa i nie jeść czipsów do Labiryntu

To by nie zmieniło mojej opinii.


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

 

#15 28-03-2008 22:42:09

 Misia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   27 

Re: Wkręćmy sobie film ]:)

Mogę potwierdzić - nie była zachwycona...
Natomiast nie jest prawdą, że nie można tego filmu oglądać przy piwie i czipsach, wykonałyśmy eksperyment i wniosek jest taki - można


It's not easy to conceal Fear with a masquerade of joy...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plspa w Ciechocinku Regał z drewna http://www.adwokat-pszczyna.katowice.pl/