Forgotten-world

Forum zapomnianego świata

Ogłoszenie

Linki do klikania:

Pajacyk
Pieski

Pieski2

#1 25-03-2008 17:50:37

Dzikus

Dawny użytkownik

Punktów :   

Magiczny Świat

Każdy zapewne w swoim życiu trochę podróżował, bliżej lub dalej od swego legowiska, ewentualnie ma w planach podróż do jakichś ciekawych miejsc. Jakie to były/ mogłyby być miejsca i dlaczego ?? Dokąd chcielibyście, by pognał Was wiatr ??

Mi osobiście marzy się wędrówka po jakichś zamkowych ruinach <w te wakacje zresztą odwiedziłem ruiny zamku w Krzyżtoporze, wznoszące się majestatycznie pośród zielonych wzgórz na południu naszego kraju; a kilka lat temu dane mi było zwiedzać rozległą giżycką twierdzę, czy położony niedaleko miasta, w lasach, kompleks hitlerowskich bunkrów, znany pod nazwą Wilczy Szaniec>, chętnie odwiedziłbym Irlandię <na własne oczy ujrzeć gigantyczne megality, znane mi ze zdjęć, czy też ruiny zamku na Skale Cashela>, Szkocję <rejony jeziora Loch Ness i tamtejsze zamczyska>, zawitał w bardziej egzotyczne miejsca - może do starożytnych miast Ameryki Południowej, do Australii czy Egiptu.
Czasami też wybieram się na wędrówki po okolicach mego miasta, w lasy, niekiedy na rowerze, przekonując się, że nie zawsze trzeba szukać daleko, magiczne miejsca kryją się dosłownie wszędzie, a na ile magicznymi się okażą, często uzależnione jest od twojej wyobraźni.

Ostatnio też marzy mi się nawiedzić pewnego Chochliczka i Anioła, prędzej czy później pozwiedzam więc też, wcale nie tak daleki mi, Toruń albo Bydzię

Ostatnio edytowany przez Xibalbha (25-03-2008 19:18:50)

Offline

#2 25-03-2008 21:10:18

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: Magiczny Świat

Dla mnie najpiękniejszym miejscem na ziemi jest Bawaria. Góry, jeziora, pałace, zamki, klasztory...eh....Uwielbiam tez bunkry i forty (czyli Toruń pasuje jak nic). 3 dni temu byłam na zamku w Lidzbarku Warminskim...świetna rzecz   Z podróży marzy mi sie Azja (ale ta sprzed 50-60 lat) i Islandia. Ciągna mnie tam zasłyszane opowieści o niebie nad tybetem, o pewnej szczęśliwej wyspie w Tajlandii... Ale ta wyspa nie jest juz dobrym miejscem, a o  Tybecie chyba nie muszę pisać...dlatego chcę Azję z czasów, gdy można było z niej czerpać nowość i inspirację, gdynie była ośrodkiem wypoczynkowym dla nadzianych Europejczyków...

Offline

#3 25-03-2008 21:46:51

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Magiczny Świat

Z Polski najmilej wspominam wizytę na zamku w Ogrodzieńcu Niesamowite miejsce... Jednak chyba w poprzednim wcieleniu musiałem żyć w średniowieczu, bo zawsze kiedy jestem na jakimś zamku wokół którego rozciągają się zielone, puste przestrzenie na których hula wiatr, to czuję wzruszenie i tęsknotę...

A z międzynarodowych wojaży zdecydowanie rzymski amfiteatr w Puli w Chorwacji Może nie jest to Koloseum, ale na pewno jego pomniejszona wersja i niczego jej nie brakuje W ogóle Pula to piękne miasto pełne rzymskich budowli, łuków triumfalnych, świątyń, kolumn i sądów Wspaniały pomnik antycznej cywilizacji - nawet chodniki się zachowały

W marzeniach - na pierwszym miejscu Egipt


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

#4 28-03-2008 23:26:14

 Misia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   27 

Re: Magiczny Świat

Koleżanka mówi, że jednym z najmagiczniejszych miejsc na Ziemii jest taras na mojej działce
Cała Bydgoszcz jest bardzo magiczna (dlatego kręcono tu sceny do "Magicznego drzewa")
Uwielbiam wszelkiego rodzaju zamki, ruiny, forty, buknry itd
Chciałabym kiedyś znaleźć się w miejscu nietkniętym ludzką stopą, a przynajmniej nie dotkniętym plagą syfilizacji...
Rzymski amfiteatr w Puli w Chorwacji jest rzeczywiście niesamowity tak samo jak Dubrownik, czy Budapeszt
A najbardziej chciałabym zobaczyć czerwoną ziemię Wielkiego Kanionu, zwiedzić park Yellowstone, przejechać się pustą szosą, przez pustkowia, po której wędrują kule z gałęzi i co pewien dystans są atrkacje w postaci np. najwięszego na świecie kłębka wełny . Oczywiście bardzo marzy misię dzika Afryka   i wiele wiele innych (nieznanych ) miejsc


It's not easy to conceal Fear with a masquerade of joy...

Offline

#5 29-03-2008 10:54:18

whisky

Aktywny użytkownik

Punktów :   
Wiek: 21

Re: Magiczny Świat

ja oczywiscie najpierw te w Polsce. duzo jesczze zostało do zobaczenia wiec najpierw tym się zajmę.jeśli chodzi o dalsze podróze to wszystkie zakątki, ktore niegdys zamieszkiwali starozytni Grecy, Rzym, Egipt(głownie oczywiscie chodzi mi tu o pozostałości architektoniczne). kto wie, może z filologią uda się taka wycieczkę skombinowac:)

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plspa w Ciechocinku Regał z drewna http://www.adwokat-pszczyna.katowice.pl/