Forgotten-world

Forum zapomnianego świata

Ogłoszenie

Linki do klikania:

Pajacyk
Pieski

Pieski2

#136 20-04-2010 10:54:29

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Ksionżki :D

Misiu, zgadzam się w zupełności co do Lestata Zresztą całe Kroniki Wampirów są takie, nie wiem jak można się tym zachwycać

A Cień wiatru zachwyca kiedy już się przebrnie przez dzieciństwo głównego bohatera, tak po setnej stronie


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

 

#137 20-04-2010 11:23:45

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Ksionżki :D

Nosz kurde, wkurza mnie coś takiego... Dobra książka powinna wciągać od pierwszej strony. Jakoś nie mam ochoty zmuszać się do czytania kolejnych nudnych rozdziałów w nadziei, że kiedyś się rozkręci...


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

 

#138 20-04-2010 12:50:06

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Ksionżki :D

Jeśli chodzi o Zafona, to Gra Anioła rozkręca się szybciej, ale moim zdaniem jest nieco słabsza niż Cień Wiatru Nie wiem jak Marina, ale recenzje sytuują ją pomiędzy tymi tytułami


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

 

#139 21-04-2010 11:09:12

 Misia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   27 

Re: Ksionżki :D

Ja nic więcej tego autora nie czytałam. Kasia nie miała, sesja się skończyła... Aniu, polecam czytanie w czasie sesji, wtedy wszystko jest ciekawsze od notatek
O wampirach czytałam tylko dlatego, że chciałam zobaczyć jak wygląda pierwowzór filmu, przy czym Wywiad zniosłam lepiej


It's not easy to conceal Fear with a masquerade of joy...

Offline

 

#140 17-09-2010 21:52:45

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Ksionżki :D

Wróćmy do tematu Zafona Dziś przeczytałem Marinę - rano zacząłem i tak mnie wciągnęła, że nie oderwałem się dopóki nie skończyłem. Poprzedni raz miałem tak z Ceną

Wspaniała, piękna książka Zafon ma niesamowitą zdolność opisywania naturalnych rzeczy tak, że wydają się czymś niesamowitym Gdyby Barcelona rzeczywiście wyglądała tak, jak w jego powieściach, to już by mnie tu nie było Szczególnie utkwił mi w pamięci jeden fragment:

"Życie obdarza każdego z nas rzadkimi chwilami czystego szczęścia. Czasami trwa ono kilka dni lub tygodni, czasami kilka lat. Zależy, co jest nam pisane. Pamięć o tych chwilach nie opuszcza nas nigdy, przeistaczając  się w krainę wspomnień, do której daremnie usiłujemy przez całe życie powrócić".

Ja chyba mam takie chwile


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

 

#141 06-06-2011 02:00:01

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Ksionżki :D

W weekend przeczytałem "Grę Endera" - czyli powieść SF o dzieciach, które polubiłaby nawet Misia i Ania A dlaczego? Książka opowiada bowiem o dzieciach-geniuszach, którzy są trenowani do walki o przyszłość ludzkiej cywilizacji. Brzmi banalnie - wiem, ale wątek SF jest na uboczu wobec wątku psychologicznego. W zasadzie jest to bardziej opowieść o kreowaniu i temperowaniu jednostek skrajnie wybitnych. Jej bohaterowie, choć mają od 8 do 12 lat zachowują się bardziej dojrzale niż większość dorosłych - i dlatego są tacy fajni

Podsumowując - polecam nie tylko fanom fantastyki, a szczególnie fanom psychologii społecznej i socjologii


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

 

#142 06-06-2011 17:40:39

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Ksionżki :D

Chyba bym się tylko jeszcze bardziej zdołowała, czytając tę książkę


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plspa w Ciechocinku Regał z drewna http://www.adwokat-pszczyna.katowice.pl/