Forgotten-world

Forum zapomnianego świata

Ogłoszenie

Linki do klikania:

Pajacyk
Pieski

Pieski2

#16 08-11-2010 21:40:12

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Aniowy wątek okołopieskowy :)

Wszystko zaczęło się od tej historii...

http://www.fundacjagoldenom.fora.pl/ado … m,934.html

Pewnie nie będzie Wam się chciało czytać prawie 30 stron, więc streszczę.

Pewna właścicielka golden retrievera Ozziego musiała pozbyć się swojego psa z powodu trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej. Oddała go pod opiekę fundacji Aurea, ukierunkowanej na pomaganie goldenom. Zgodnie z panującymi tam zasadami, Ozzy trafił najpierw do domu tymczasowego, gdzie miał przejść podstawowe szkolenie i przygotować się do adopcji. Niestety rozłąka z właścicielami była dla niego ogromnym stresem i nowa opiekunka miała z nim straszne problemy... Skończyło się poważnym pogryzieniem jej chłopaka i Ozzy został wywieziony do hotelu dla psów. Fundacja postawiła na nim krechę - "pies agresywny, nie chce współpracować z człowiekiem, kwalifikuje się do uśpienia" Ten piękny pies byłby przegrany, bo przecież nikt nie zechciałby przygarnąć "agresywnego psa, który rzuca się na ludzi bez powodu". Zdziczałby zupełnie uwięziony w kojcu, bez kontaktu z ludźmi, gdyby nie Michał - chłopak, który przez ponad rok poświęcał Ozziemu swój wolny czas, regularnie zabierając go z hotelu na spacery z jego psami, szkoląc go i oduczając złych nawyków. W końcu Ozzy odzyskał równowagę psychiczną, przestał przejawiać jakiekolwiek oznaki agresji, nauczył się koncentrować na przewodniku, wykonywać jego polecenia W ostatni weekend Ozzy trafił wreszcie do nowego domu

Czytając tę historię, pomyślałam, że też chciałabym współpracować z taką fundacją lub schroniskiem i pomagać psom przygotowywanym do adopcji, lub właścicielom psów przygarniętych ze schroniska. Wiadomo, że psy ze schronisk bywają bardzo problemowe i ludzie, którzy decydują się na ich adopcję, często nie radzą sobie później z tymi problemami. Wymyśliłam, że pójdę pogadać z kierownikiem schroniska i zaproponuje współpracę A w przyszłości mogłabym stworzyć fundację, promującą adopcję psów schroniskowych i wspierającą ludzi, którzy się na to zdecydują Waham się tylko, czy już teraz dysponuję wystarczającą wiedzą, żeby się czegoś takiego podjąć... Co o tym wszystkim myślicie?


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

 

#17 08-11-2010 22:03:36

 Misia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   27 

Re: Aniowy wątek okołopieskowy :)

Po pierwsze ja juz nie myślę
Po drugie sama wiesz najlepiej czy czujesz się już na siłach, zeby się tego podjąć, bo że jesteś do tego stworzona to chyba nikt nie ma wątpliwości
Na pewno już teraz warto się rozejrzeć za podobnymi fundacjami i rozeznać w sytuacji.
Ja tam w Ciebie wierzę, bo zdolna kobita jesteś a to jest Twoja pasja


It's not easy to conceal Fear with a masquerade of joy...

Offline

 

#18 09-11-2010 00:00:09

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Aniowy wątek okołopieskowy :)

Moim zdaniem to bardzo dobry i potrzebny pomysł Warto coś w tym kierunku zrobić, bo nawet jeśli teraz uznają, że nie masz jeszcze odpowiednich kwalifikacji, to wyrobisz sobie kontakty na przyszłość A że sobie poradzisz i że będziesz miała okazję połączyć przyjemne z pożytecznym, to już Misia najlepiej to oddała i ja się pod tym podpisuję


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

 

#19 10-11-2010 14:19:48

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Aniowy wątek okołopieskowy :)

Słuchajcie, mam nowy pomysł! Doszłam do wniosku, że sama wiele nie zdziałam. Postanowiłam spróbować nawiązać kontakt z innymi psimi pasjonatami z torunia, bydzi i okolic, następnie założyć forum zrzeszające tych ludzi (coś jak nasz FW, tylko ukierunkowane na psy), co jakiś czas organizować spotkania i realizować wspólne pomysły. Ja już teraz mam kilka pomysłów:

- konsultacje z ludźmi, którzy adoptowali psy ze schroniska (pokazanie im, jak mogą z tymi psami pracować, żeby uniknąć problemów, pomoc w rozwiązywaniu już istniejących problemów)

-coroczne wykłady na UMK w ramach festiwalu nauki

-wykłady dla dzieci () w podstawówkach, których celem będzie uzmysłowienie dzieciakom, jakie pies ma potrzeby, jak należy się nim opiekować, jakie są obowiązki związane z posiadaniem psa (edukację społeczeństwa najlepiej rozpoczynać wśród najmłodszych)

Do realizacji tego ostatniego celu przydałby się ktoś po pedagogice albo chociaż ktoś, kto lubi dzieci


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

 

#20 10-11-2010 14:42:48

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Aniowy wątek okołopieskowy :)

Z czasem można by założyć prawdziwą fundację, która promowałaby w społeczeństwie wiedzę o psach i wspierałaby ludzi, przygarniających psy ze schroniska Z czasem, gdyby ta organizacja/fundacja nabrała na znaczeniu, można by zaprosić do współpracy najlepszych polskich trenerów i behawiorystów (którzy już teraz chętnie współpracują z różnymi fundacjami).

Pojawia się problem, jak dotrzeć do pierwszych ludzi. Można starym sposobem porozwieszać ogłoszenia na wydziałach, dać ogłoszenia na różnych ogólnopolskich psich forach... Tylko nie chcę, żeby mi się pozgłaszały jakieś dzieciaki, albo co gorsza - jacyś nawiedzeni PSYchopaci, którzy mnie zakrzyczą na spotkaniach, ogłoszą się przewodniczącymi i ukradną mi pomysł a mnie wyrzucą Chcę traktować wszystkich po partnersku, ale chcę też, żeby było jasne, że ta organizacja jest moim "dzieckiem" i ja mam ostatnie słowo (lub zarząd, w którym ja będę uczestniczyć ) Zastanawiam się, jak się zabezpieczyć od strony prawnej... Chyba powinnam wymyślić nazwę dla organizacji i zastrzec sobie prawo do jej używania. Poza tym powinnam jak najszybciej powołać zarząd i zgromadzić wokół siebie grupę zaufanych współpracowników I tu pytanie do Was - czy chcielibyście w tym jakoś uczestniczyć? Nie chodzi o to, żebyście poświęcali mnóstwo wolnego czasu, nauczyli się szkolić psy a jedynie o wsparcie, o pojawienie się na spotkaniach (przynajmniej na początku), żeby obcy ludzie, którzy się do mnie zgłoszą, widzieli, że nie jestem osamotniona i bezbronna Misia, chyba nie muszę mówić, że Ty byłabyś idealną osobą do zarządu Wiem, że jesteś zapracowana i masz swoje pasje, chodzi mi wyłącznie o wsparcie organizacyjne oraz o uczestnictwo w zebraniach, które na początku odbywałyby się nie częściej niż raz w miesiącu.
Zresztą liczę na Was wszystkich - nie tyle na zaangażowanie się w coś, co pewnie średnio Was interesuje, ale na ogólne zainteresowanie tą organizacją, wsparcie psychiczne, może jakieś pomysły i rady


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

 

#21 10-11-2010 14:46:35

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Aniowy wątek okołopieskowy :)

Na początek moglibyście pomóc mi w wyborze nazwy


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

 

#22 10-11-2010 22:45:31

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Aniowy wątek okołopieskowy :)

Ta, widzę wielki entuzjazm Myślałam dziś nad nazwą i na razie najlepsza jaką wymyśliłam to 'Twój przyjaciel' lub 'Nasi przyjaciele' - są łatwe do zapamiętania i mają pozytywny wydźwięk Ułożyłam też ogłoszenie, ale najpierw musi być nazwa, później założę forum, skrzynkę pocztową, GG i wtedy będę mogła zacząć się ogłaszać


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

 

#23 10-11-2010 23:29:27

 Misia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   27 

Re: Aniowy wątek okołopieskowy :)

Nemezis napisał:

-wykłady dla dzieci ()

Rozbroiłaś mnie




Nemezis napisał:

Misia, chyba nie muszę mówić, że Ty byłabyś idealną osobą do zarządu

Tu też
Oczywiście, że możesz na mnie liczyć w każdej sytuacji


A Twoje pomysły są coraz lepsze. Naprawdę wierzę w to, że Ci się uda i z chęcią będe w tym uczestniczyć


It's not easy to conceal Fear with a masquerade of joy...

Offline

 

#24 18-01-2011 14:13:50

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Aniowy wątek okołopieskowy :)

Jak już niektórzy wiedzą, upatrzyłam sobie hodowlę labków:

http://www.hodowlamatrix.pl/planowane.html

Szczeniaki powinny się urodzić jakoś teraz. Jak tylko na stronie pojawi się informacja, że są czarne suczki, to dzwonię i pytam o możliwość rezerwacji. Trzymajcie kciuki za moją dzidzię


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

 

#25 19-01-2011 00:11:35

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Aniowy wątek okołopieskowy :)

Trzymamy


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

 

#26 19-01-2011 16:04:36

 Misia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   27 

Re: Aniowy wątek okołopieskowy :)

I też czekamy na dzidziusia


It's not easy to conceal Fear with a masquerade of joy...

Offline

 

#27 04-02-2011 17:20:12

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Aniowy wątek okołopieskowy :)

OBJAWY DOGOMANII:

1. Masz w domu więcej smyczy niż pasków do spodni.
2. Nie masz pojęcia dlaczego ludzie dziwnie patrzą na ciebie w pracy kiedy właśnie rozmawiasz z kimś o swojej suce.
3. We wszystkich swoich kieszeniach znajdujesz plastikowe woreczki.
4. Twój pies ma więcej – i lepsze! – zabawki niż ty lub twoje dzieci.
5. To przecież nic nadzwyczajnego rozmawiać przy stole o psich odchodach.
6. Kiedy wybierasz nowy samochód kalkulujesz ile zmieści się w nim psów i klatek do nich.
7. W portfelu nie masz zdjęć ani małżonka/ki ani dzieci – tylko swoich psów.
8. Szampon twojego psa – 69zł, odżywka – 89zł. Twój szampon i twoja odżywka – cokolwiek jest akurat na wyprzedaży.
9. Nie zawracasz sobie głowy myciem rąk po zabawie z psem, nawet jeśli akurat siadasz do stołu.
10. Zrywasz się w nocy na równe nogi kiedy pies popiskuje, ale wołami nie można cię wyciągnąć kiedy dzwoni telefon lub włączy się alarm.
11. Biegniesz z psem do weterynarza jak tylko kichnie lub zakasła, a sam prawie wcale nie chodzisz do lekarza.
12. Z uśmiechem na twarzy wyjdziesz z psem na dwór nawet w nocy, ale denerwuje cię każdy telefon, który wyrwie cię ze snu.
13. Znasz na pamięć psie imiona lepiej niż ich właścicieli, więc wasze rozmowy często wyglądają tak: „wiesz, ta od owczarka niemieckiego poradziła tej od corgi, żeby…”
14. Na spacerze w lot rozpoznasz rasę psa, ale nie zauważysz nawet czy szła z nim kobieta czy mężczyzna.
15. Kiedy ktoś zrobi coś, co ci się podoba, masz odruch sięgania ręką do kieszeni po nagrodę.
16. Masz ochotę założyć łańcuszek uciskowy tym ludziom, którzy się źle zachowują.
17. Znajomych pytasz najpierw o ich psy, a dopiero później o samopoczucie członków rodziny.
18. Kiedy nie ma cię w domu, dzwonisz, aby dowiedzieć się jak się czują wasze psy.
19. Drzwi otwierasz ostrożnie, aby żaden pies nie uciekł, nawet kiedy są to drzwi sąsiada.
20. Twój rozkład tygodnia podporządkowany jest pod zajęcia dla psów.
21. Masz więcej zdjęć swoich psów niż swojej rodziny, albo na każdym zdjęciu rodzinnym są również wasze psy.
22. Wracając do domu witasz się najpierw z psami, potem z rodziną.
23. Miesięczny koszt wyżywienia psa znacznie przewyższa koszt wyżywienia twojej rodziny.
24. Najlepszy sklep to zoologiczny, bo wpuszczą cię tam z psem bez problemu.
25. Nienawidzisz tych, którzy żebrzą, bo mają to samo błagalne spojrzenie co pies, któremu nie można się oprzeć.
26. Twoje rachunki telefoniczne pełne są numerów do psich fryzjerów, weterynarzy, treserów, psich hoteli, i innych psiarzy.
27. Każda twoja rozmowa prędzej czy później schodzi na temat psów.
28. W pracy więcej czasu spędzasz na czytaniu stron dotyczących psów, niż faktycznie na pracy.


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plspa w Ciechocinku Regał z drewna http://www.adwokat-pszczyna.katowice.pl/