Forgotten-world

Forum zapomnianego świata

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Linki do klikania:

Pajacyk
Pieski

Pieski2

  • Index
  •  » Dyskusje
  •  » Czy zachodnie społeczeństwa dały wejść sobie na głowę gejom?

#1 04-04-2008 21:33:02

Sandro

Winny użytkownik

Punktów :   12 

Czy zachodnie społeczeństwa dały wejść sobie na głowę gejom?

Ostatni trafiłem na pewien artykuł, którego fragmenty przytoczę:

,,Czy geje nadają się do armii'' Piotr Kowalczuk(Rzeczpospolita)

,,Generał Mauro Del Vecchio ma 62 lata. Dosłużył się wysokich odznaczeń NATO. Jest ponoć dobrym mężem i ojcem, choć w armii mówi się, że specjalnie nie hołduje wierności małżeńskiej, a w klubach oficerskich o jego podbojach krążą legendy i otacza go aura macho. Generał udzielił wywiadu i dając się zwieść żartobliwą formułą, powiedział – jako kandydat lewicy do Senatu – że geje nie nadają się do wojska.

Del Vecchio dorzucił też, że nie ma nic przeciwko temu, by żołnierze na misjach zagranicznych korzystali z domów rozkoszy. Oczywiście pod warunkiem że pracujące w nich panie są pełnoletnie. Uznał przy okazji, że zjawisko fali w wersji soft pomaga utrzymać w armii dyscyplinę.

Tego rodzaju poglądy we włoskiej armii są dość powszechne, ale wywiad wylądował w internetowym serwisie YouTube i rozpętało się piekło. O ile domy publiczne dla wojska i pochwała fali uszły mu na sucho, o tyle uwaga o gejach ściągnęła gromy. Otwarcie przyznający się do homoseksualizmu minister solidarności społecznej Franco Grillini, równocześnie założyciel stowarzyszenia Arcigay, zarzucił generałowi homofobię. Dodał, że armia brytyjska reklamuje się w pismach gejowskich, a izraelska również przyjmuje gejów z otwartymi rękoma. Kandydatka lewicy Paola Concia zażądała, by Walter Veltroni, przywódca Partii Demokratycznej, wycofał kandydaturę gen. Del Vecchio, i obiecała opracować ustawę, która ułatwiałaby gejom wstępowanie do armii.

Jeszcze dalej poszedł Vladimir Luxuria, pierwszy włoski poseł, który zmienił płeć. Sugerował, że armia boi się gejów, ponieważ ich obecność mogłaby podać w wątpliwość seksualność innych żołnierzy. Sam Veltroni oświadczył, że wypowiedź generała jest całkowicie niezgodna z programem jego partii i wyznawanymi przez nią wartościami. Generał Del Vecchio zapewnił, że je podziela, i przeprosił tych, którzy go rzekomo źle zrozumieli.

(...)

Według sondaży większość Włochów woli jednak, by broniła ich armia heteroseksualna.''


Według mnie już dawno zostały przekroczone pewne granice. Mam na myśli to, że wystarczy wyrazić jakiś pogląd nieprzychylny środowiskom homoseksualnym, a posypią się gromy i oskarżenia. A gdzie się podziała wolność wypowiedzi, wolność poglądów?

Nie przeszkadza mi, żę istnieją homoseksualiści, że wiążą się ze sobą, ale nie zgadzam się z narzucaniem tego stylu wszystkim, nawet tym którzy tego nie chcą, nie zgadzam się z agresywną promocją homoseksualizmu np parady itp, nie zgadzam się z tym, żeby oni mi narzucali swoje postawy, bo się z nimi nie zgadzam!

Na powyższym przykładzie - większość Włochów woli, by broniła ich armia heteroseksualna - jest demokracja (rządzi większość - chyba) - ale tak się nie dzieje. Mój wniosek jest taki - dali sobie wejść gejom na łeb i koniec

Offline

#2 04-04-2008 22:19:06

 Misia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   27 

Re: Czy zachodnie społeczeństwa dały wejść sobie na głowę gejom?

Masz trochę racji w tym, że homoseksualiści czasem już przeginają. Oczywiście mają prawo walczyć o swoje, ale "parady równości" wyglądają bardziej jak 'parady odmienności'.
Nie wiem, czy te przesadne działania nie są desperacką walką o akceptację społeczeństwa, wiem, że pozytywnych im skutków nie przynoszą.

Osobiście nic do homoseksualistów nie mam, uważam, że nie jest to choroba, a już tym bardziej, że nie jest to coś, co da się wyleczyć (udowodniły to z resztą liczne doświadczenia).
Nie przeszkadza mi widok pary tej samej płci. Jak dla mnie mogliby przestać się ukrywać (i przestać demonstrować) i zacząć żyć normalnie w społeczeństwie.
Jednak poczekałabym z zezwoleniem na adopcję dzieci. Nie dlatego, że byłyby źle wychowywane, ale dlatego, że mogłyby być nieakceptowane przez dzieci mało tolerancyjnych rodziców... ("Znam twoich rodziców. Fajni faceci! "...)

A propos armii, myślę, że homoseksualiści nie są gorszymi żołnierzami od mężczyzn heteroseksualnych, ale nie mi się w to mieszać... Wystarczy, że do takich spraw miesza się kościół - najbardziej nietolerancyjna instytucja, odrzucająca każdego kto jest inny niż oni (chociaż homoseksualistów to wśrod nich akurat sporo...).

W każdym razie chciałabym, żeby nasze społeczeństwo było bardziej tolerancyjne, zaakceptowało "innych", którzy (oczywiście pomijając skrajności) nikogo nie krzywdzą i chcą żyć jak każdy normalny człowiek.


It's not easy to conceal Fear with a masquerade of joy...

Offline

#3 05-04-2008 02:27:11

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Czy zachodnie społeczeństwa dały wejść sobie na głowę gejom?

Zgadzam się z Misią - nic do homoseksualistów nie mam, ale wyraźnie widzę, że często nie chcą się oni w ogóle integrować ze społeczeństwem, nawet tym bardziej tolerancyjnym, próbując tworzyć na siłę jakąś homoseksualną kontr-kulturę. Swoją drogą mają do tego pełne prawo, bo w końcu subkultura metalowa czy gotycka rzuca się w oczy równie mocno jak faceci w różowych obcisłych spodniach (bez aluzji do zespołu The Darkness), ale jakoś nikt nie widział nigdy "parady mroku", czy czegoś w ten deseń

Homoseksualiści w armii? Jeśli są dobrze wyszkoleni, zrównoważeni i odpowiedzialni, to cała armia mogłaby być homo Ja tam się i tak do żadnego wojska nie wybieram


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

#4 05-04-2008 18:50:54

rumcajs

Piękny użytkownik

Punktów :   

Re: Czy zachodnie społeczeństwa dały wejść sobie na głowę gejom?

Arantasar napisał:

wyraźnie widzę, że często nie chcą się oni w ogóle integrować ze społeczeństwem, nawet tym bardziej tolerancyjnym, próbując tworzyć na siłę jakąś homoseksualną kontr-kulturę

jestes zintegrowany z calym spoleczenstwem? czy moze czujesz sie nieco odmienny i nie chcesz byc jak wszyscy inni? to teraz zamien muzyke metalowa na homoseksualizm, to jest to samo.
to nie jest fizyka kwantowa, skutek i przyczyna sa wyraznie okreslone i maja swoja kolejnosc. oni sa dyskryminowani i dlatego walcza o swoje prawa, nie odwrotnie.


Linux Registered User#433803
szukam punktow, ujemnych

Offline

#5 05-04-2008 19:00:37

 Misia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   27 

Re: Czy zachodnie społeczeństwa dały wejść sobie na głowę gejom?

Ładnie napisane


It's not easy to conceal Fear with a masquerade of joy...

Offline

#6 06-04-2008 01:16:58

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Czy zachodnie społeczeństwa dały wejść sobie na głowę gejom?

Sandro napisał:

wystarczy wyrazić jakiś pogląd nieprzychylny środowiskom homoseksualnym, a posypią się gromy i oskarżenia. A gdzie się podziała wolność wypowiedzi, wolność poglądów?

To samo dotyczy murzynów, żydów, feministek i wszelkich innych "mniejszości". Jesteś przeciwko jednemu z nich, to tak jakbyś był przeciwko wszystkim. Hasło "mniejszość społeczna" to najbardziej perfidne narzędzie manipulacji. Niedługo nie będzie można nikogo skrytykować, bo zaraz ktoś doszuka się w tym homofobii, antysemityzmu, rasizmu, szowinizmu... Co ja mówię, przecież już tak jest. A ja mam to gdzieś. Wiem, że "tolerancja" jest modna, ale ja nigdy nie goniłam za modą. Więc niech wam będzie - jestem homofobką, rasistką, antysemitką i "wredną szowinistyczną świnią". Ludzie mogą mnie nazwać jak chcą, ale swoich poglądów i tak nie zmienię

Arantasar napisał:

wyraźnie widzę, że często nie chcą się oni w ogóle integrować ze społeczeństwem, nawet tym bardziej tolerancyjnym, próbując tworzyć na siłę jakąś homoseksualną kontr-kulturę.

I dobrze. Nie każdy chce się z nimi integrować. Nie mówię tu o sobie, po prostu tak jest.

Ostatnio edytowany przez Nemezis (06-04-2008 01:24:10)


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

#7 06-04-2008 09:54:07

 Misia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   27 

Re: Czy zachodnie społeczeństwa dały wejść sobie na głowę gejom?

Nemezis napisał:

Wiem, że "tolerancja" jest modna, ale ja nigdy nie goniłam za modą.

Poglądy dojrzałego dorosłego człowieka powinny odzwierciedlać jego własne odczucia, a nie podążać za modą, tudzież się jej sprzeciwiać (jak w Twoim przypadku).
Ja byłam tolerancyjna odkąd pamiętam, kiedy jeszcze nie wiedziałam co to moda... Po prostu uważam, że o człowieku nie decyduje jego orientacja, kolor skóry, czy wyznanie, a jego wnętrze...


It's not easy to conceal Fear with a masquerade of joy...

Offline

#8 06-04-2008 22:40:06

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Czy zachodnie społeczeństwa dały wejść sobie na głowę gejom?

Bardzo dobrze powiedziane Ale długie włosy musi mieć, prawda?


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

#9 06-04-2008 22:43:10

 Misia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   27 

Re: Czy zachodnie społeczeństwa dały wejść sobie na głowę gejom?

Nie musi


It's not easy to conceal Fear with a masquerade of joy...

Offline

#10 09-04-2008 17:28:36

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: Czy zachodnie społeczeństwa dały wejść sobie na głowę gejom?

Dla mnie homoseksualizm jako problem istnieje dlatego, ze homoseksualiści SĄ dyskryminowani i (a w Polsce to już szczególnie) i dla mnie ich zachowanie jest całkiem normalne. Jeśli im czegoś brakuje (choćby prawa do zawierania małżeństw, co jest dyskryminacją) to naturalnie protestują przeciw temu (jak np. wiele grup zawodowych, a przeciez nie pojawia się oskarżenie, że społeczeństwa dały sobie wejśc na głowe np. pielęgniarkom)... Z tego co się orientuję homoseksualiści nie domagają się niczego innego niż takie same prawa jakie mają heteroseksualni... Czy to aż takie dziwne?

Offline

#11 09-04-2008 19:20:59

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Czy zachodnie społeczeństwa dały wejść sobie na głowę gejom?

Asiu, masz sporo racji Faktycznie nikogo nie dziwi, że nauczyciele, czy lekarze walczą o swoje prawa, co więcej, nawet sporo ludzi ich popiera Ale gdyby na zasadzie niedawnego "białego miasteczka" spróbować rozbić pod Kancelarią Premiera "homo miasteczko", to sądzę, że nie utrzymałoby się nawet paru godzin, nie mówiąc już o poparciu ze strony społeczeństwa, z czym spotykały się przecież pielęgniarki. Chyba nasze społeczeństwo nie dorosło jeszcze do tolerancji...

Hmm... ciekawe, na TVN właśnie pokazują "pokaz mody zakonnej"...


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

#12 10-04-2008 19:02:36

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: Czy zachodnie społeczeństwa dały wejść sobie na głowę gejom?

i długo jeszcze nie dorośnie.....

Offline

#13 20-04-2008 15:18:26

Nazgzuku

Nowy użytkownik

Punktów :   

Re: Czy zachodnie społeczeństwa dały wejść sobie na głowę gejom?

Homoseksualiści(geje, lesbijki) ale także feministki  tyle szumu lubią robić wokół siebie- ich stowarzyszenia, fundacje i inne organizacje  dostają olbrzymie dofinansowania -granty liczone w tysiącach $$, ale niewiele osób jednocześnie w naszym kraju sobie zdaję sprawę chociażby  z  trudnej sytuacji niepełnosprawnych sportowców  na paraolimpiadach których  skandalicznie niskie pensje (10-krotnie nizsze zarobki od sprawnych sportowców na szczeblu olimpijskim) i wynagrodzenia za zdobyte miejsca, złote medale i tytuły  mniej  znaczą od bełkotu Homoseksualistów m.in z tego faktu że TV rzadko, a jak już to niechętnie i o niewłaściwych porach  raczy ich pokazywać:(.No skąd- przecież niepełnosprawnych ludzie niechętnie oglądają i nie są medialni .
A przeżyć  niepelnosprawnym sportowcom jest dzisaj naprawdę ciężko, politycy  jedynie wypadku sukcesów zapewniają ich o wyższych nagrodach i raczą je przeforsowywać, ale zazwyczaj  o nich niepamiętają i mają w du..e.
Cóż  przecież dzisaj  od sportu  i jego promocji wśród niepełnosprawnych ważniejsze są parady homoseksualistów i manify feministek .

Ostatnio edytowany przez Nazgzuku (20-04-2008 15:23:50)

Offline

#14 20-04-2008 15:29:12

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Czy zachodnie społeczeństwa dały wejść sobie na głowę gejom?

Feministki też są niepełnosprawne. Umysłowo


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

#15 20-04-2008 15:39:30

 Misia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   27 

Re: Czy zachodnie społeczeństwa dały wejść sobie na głowę gejom?

Chcą sie głupie swoich przywilejów pozbyć...


It's not easy to conceal Fear with a masquerade of joy...

Offline

  • Index
  •  » Dyskusje
  •  » Czy zachodnie społeczeństwa dały wejść sobie na głowę gejom?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plspa w Ciechocinku Regał z drewna http://www.adwokat-pszczyna.katowice.pl/