Forgotten-world

Forum zapomnianego świata

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Linki do klikania:

Pajacyk
Pieski

Pieski2

#1 13-04-2008 11:12:51

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Gry komputerowe

Pewnie będzie to wątek wysoce zmaskulinizowany, ale w którejś dyskusji pojawił się taki offtop, więc pomyślałem, że warto go rozwinąć W co gracie obecnie? Jakie są Wasze ulubione gatunki, czy poszczególne pozycje? Bez skojarzeń oczywiście

Jako fan PGR-ów ostatnio znów męczę nieśmiertelnego Morrowinda, tym razem z nieoficjalnym, fanowskim dodatkiem - Wizards` Islands, który w niczym nie ustępuje tym oficjalnym, a często nawet je przewyższa Jako, że gra nawet bez dodatków jest olbrzymia, to czekają mnie pewnie długie miesiące zabawy, zważywszy na brak czasu na takie przyjemności

Wczoraj zainstalowałem też Darkness Within: In Pursuit Of Loath Nolder - klasyczna przygodówka oglądana z perspektywy pierwszej osoby w klimatach H.P. Lovecrafta Historia rozpoczyna się w listopadzie 2011 roku, w lovecraftowskim miasteczku Hilltown. Główny bohater gry to policyjny detektyw Howard E. Loreid, który dostaje zadanie rozwikłania zagadki morderstwa Clarka Fielda, wpływowego mężczyzny silnie zafascynowanego magią i okultyzmem. Podejrzanym jest niejaki Loath Nolder, niegdyś odnoszący sukcesy prywatny detektyw. Przeszłość Noldera obfituje w zagadkowe wydarzenia – otóż pewnego dnia Loath zerwał wszelkie więzy z rodziną i przyjaciółmi, i na pięć lat zniknął w najmroczniejszych zakątkach Afryki. Co tam dokładnie robił nie wiadomo, ale zdobyte tam doświadczenia kompletnie go odmieniły. Gdy wrócił ze swych tajemniczych wojaży zgodził się jednak przyjąć zlecenie odnalezienia Clarka Fielda. Efekt był jednak daleki od oczekiwanego - detektyw sam skończył jako podejrzany o zabójstwo Do tego należy dodać całkiem dobrą grafikę i świetną, ponurą muzykę, a więc grając wieczorem w ciemnym pokoju naprawdę można się przestraszyć

Liczę na Wasze opinie


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

 

#2 13-04-2008 12:49:25

Dzikus

Dawny użytkownik

Punktów :   

Re: Gry komputerowe

W dawniejszych dniach, gdy gwiazdy na Niebie były w innej konfiguracji niźli obecnie, dość często grywałem w to i owo, a najlepsze - moim zdaniem - tytuły wciąż mam na półce. Czas na małą wyliczankę:

1) Unreal - który urzekł mnie niezwykłym klimatem zdziczałej planety Na Pali i tym samym zapewnił sobie tytuł najlepszego FPS-a, w jakiego kiedykolwiek grałem. Wyobraźcie sobie taką sytuację... jesteście więźniem na międzygalaktycznym statku, zmierzającym na Księżyc więzienny, gdzie zapewne nie będzie dla Was nadziei. Nagle jednak następuje wstrząs i statek zbacza z kursu, rozbijając się na zupełnie obcej planecie. Przetrwaliście kraksę, lecz świat, który na pierwszy rzut oka wygląda jak raj (dżungla, jeziorka, wodospady, cudne chmury na Niebie i powiew wiatru we włosach), skrywa mroczną tajemnicę i zmusza Was do dalszej walki i poszukiwania drogi do domu. Jednocześnie zyskujecie szansę na odkupienie swoich dawnych win... W sumie (teraz mi to przyszło na myśl), można to określić mianem takiego Lost'a w kosmosie Gra po tych ponad 10 latach od premiery nadal powala nastrojem (niemal namacalny klimat wyobcowania) i miodnością (piękną muzykę posiadam w formacie mp3 ) i rozkłada na łopatki większość współczesnych tytułów.

BTW. Mam gdzieś opowiadanie na motywach gry... mogę podesłać, jakby ktoś chciał.

2) Clive Barker's Undying - podobnież jak Unreal, urzeka klimatem i rewelacyjną fabułą, która z powodzeniem nadałaby się na karty dobrej powieści. Nie da się ukryć, że to też "tylko" strzelanka (jedyny poważny minus tej produkcji to - moim zdaniem - brak możliwości przejścia niektórych fragmentów w skradany sposób, co zapewne  wzmogłoby napięcie podczas rozgrywki), ale posiadająca to coś, tą duszę W całym tym horrorze spoczywa pewne osobliwe piękno, a dostrzec je można np. podczas wędrówek po tych cudnych, irlandzkich wzgórzach, w rytmie celtyckich rytmów (znów świetny soundtrack, który posiadam na mp3)...

3) Seria Thief - skradanka inna, niż wszystkie, głównie ze względu na niezwykłe realia świata, w jakim się rozgrywa (a w którym to magia łączy się z techniką, a podstępni mieszkańcy lasów toczą odwieczną wojnę z ludzką syfilizacją) oraz głównego bohatera (Garrett nie jest zwykłym złodziejem, jest artystą w swym fachu, żyjącym nieco na uboczu wielkich wydarzeń, lecz nieodzownie z nimi związanym i choć jest czarnym charakterem, doprawdy trudno go nie polubić.). Dla tych co lubią odkrywać wielkie tajemnice, szukać skarbów, pragną zanurzyć się w oryginalnym (i niezwykle realistycznym) świecie, a do tego lubią wpełzać, tam, gdzie ich nie proszą i bawić się w chowanego... Thiefy to mój zdecydowany numer 1 wśród gier. Na podstawie pierwszej części też mam opowiadanie

4) Seria TES - czyli m. in. wymieniony przez Ara Morrowind czy - nowszy i bardziej lesisty, ale niestety też mniej rozbudowany - Oblivion, (są i starsze części, ale na XP dziś już się chyba ich nie odpali), zyskują punkty za oryginalny system rozwoju postaci (dużo bardziej naturalny, niż w innych PGR-ach), swobodę i mnogość możliwych poczynań, wielki i zróżnicowany świat i boską muzykę Jeremiego Soule'a

5) Planescape Torment - najlepszy c-RPG, rozwala całą resztę rewelacyjną fabułą (i postaciami zupełnie innymi, niż w standardowych fantasy-RPG, np. wygadaną, dowcipną... latającą czaszką).

I to by było, na razie, na tyle...

Offline

 

#3 13-04-2008 13:17:55

whisky

Aktywny użytkownik

Punktów :   
Wiek: 21

Re: Gry komputerowe

nigdy w życiu mnie nie kręciły gry komputerowe:p. jak byłam mała to z siostrą grałyśmy w jakieś gry,ale byłam takim szczylem, że nawet nie pamiętam w jakie:p.tak więc w żadną grę nie gram ani też ostatnio nie grałam .

Offline

 

#4 14-04-2008 09:14:19

rumcajs

Piękny użytkownik

Punktów :   

Re: Gry komputerowe

Najlepszy komputerowy rpg jaki powstal to 'betrayal at krondor' jeszcze zbudowany na podstawie grafiki wektorowej. po tytulach, ktore wymieniacie, sadze ze jestescie za mlodzi by to pamietac;)
aha. gra zostala napisana na podstawie swiata Raymonda E. Feista


Linux Registered User#433803
szukam punktow, ujemnych

Offline

 

#5 14-04-2008 09:58:40

Sandro

Winny użytkownik

Punktów :   12 

Re: Gry komputerowe

Najlepsze gierki to były za czasów commodore Takie nieśmiertelne tytuły jak Commando, Bulder Dash, Death Ride, Giana Sisters, Key Finders, Rick Dangerous, River Raid II, czy Zoggon, to było coś Największą wadą było psucie się dżojstików, ale co tam

Z późniejszych gierek juz na PC to niezapomiane: Dune II, Doom, Heretic (hehe), oczywiscie potem Heroes (w moim przypadku zaczynałem od II części ). Nie zapomnę też takich kultowych propozycji jak Duke 3D, czy Blood. A potem to już Diablo II (chyba jedyna gra RPG, którą trawie ) Poza tym to Medal of Honor - nic tak nie cieszy jak ustrzelenie paru nazioli

Nowe gierki z rozbudowana grafiką i wielkimi wymaganiami sprzętowymi jakoś mnie nie bawią to jest taki przerost formy nad treścią.

Offline

 

#6 14-04-2008 13:04:14

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Gry komputerowe

Wybaczcie Ar, Dzikusie, Rumcajsie i Sandro, ale nie jestem w stanie nawet przeczytać tego co tu piszecie Post Whisky był dla mnie najciekawszy i tylko jego przeczytałam w całości
Powiem tak, wspólczuję ludziom, którzy tracą większość swojego wolnego czasu na gry komputerowe. Co one wnoszą do ich życia? Jest przecież tyle ciekawszych rzeczy, które można robić w tym czasie... Najbardziej żal mi dzieci, które wychowują się na tych grach, odrywając się od nich czasem, aby obejrzeć głupawą kreskówkę. Nie tylko zmarnują swoje dzieciństwo, ale poźniej chyba już na zawsze będą upośledzone emocjonalnie

Ostatnio edytowany przez Nemezis (14-04-2008 13:06:21)


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

 

#7 14-04-2008 14:05:42

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Gry komputerowe

Zgadzam się, że równowaga między grami komputerowymi, a innymi zajęciami, czy rozrywkami jest szczególnie wśród dzieci niezdrowo zaburzona, jednak nie mogę nie zauważyć, że fabuła czy nastrój niektórych gier nie ustępuje w ogóle tym przedstawionym np. w filmach (z reguły nawet je przewyższa - spójrzmy chociażby na naprawdę epicki rozmach Warcrafta), a i wyobraźnię naprawdę potrafią rozwinąć, nie mówiąc już, że niektóre gry naprawdę wzbudzają emocje i to te jak najbardziej pozytywne

Oczywiście najlepsza gra nie przebije dobrej książki, a sytuacje w których ktoś woli grać na kompie, niż spotkać się z przyjaciółmi są dla mnie patologią, ale wszystko z umiarem jest dla ludzi


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

 

#8 14-04-2008 21:30:08

rumcajs

Piękny użytkownik

Punktów :   

Re: Gry komputerowe

Nemezis napisał:

Wybaczcie Ar, Dzikusie, Rumcajsie i Sandro, ale nie jestem w stanie nawet przeczytać tego co tu piszecie Post Whisky był dla mnie najciekawszy i tylko jego przeczytałam w całości
Powiem tak, wspólczuję ludziom, którzy tracą większość swojego wolnego czasu na gry komputerowe. Co one wnoszą do ich życia? Jest przecież tyle ciekawszych rzeczy, które można robić w tym czasie... Najbardziej żal mi dzieci, które wychowują się na tych grach, odrywając się od nich czasem, aby obejrzeć głupawą kreskówkę. Nie tylko zmarnują swoje dzieciństwo, ale poźniej chyba już na zawsze będą upośledzone emocjonalnie

zywy dowod na  to, ze NIE granie robi krzywde:>


Linux Registered User#433803
szukam punktow, ujemnych

Offline

 

#9 14-04-2008 22:55:44

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: Gry komputerowe

Zgadzam się w całości z paniami na tym forum...Kiedyś próbowałam w coś grać, żeby się przekonać czy to jest fajne czy nie..i wyszło mi, że zdecydowanie nie...szkoda mi czasu na coś takiego...wolę swoje książki

Offline

 

#10 14-04-2008 22:58:05

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: Gry komputerowe

rumcajs napisał:

zywy dowod na  to, ze NIE granie robi krzywde:>

Obawiam się, że w twoim przypadku granie też nie przynosi korzyści

Offline

 

#11 15-04-2008 11:08:11

whisky

Aktywny użytkownik

Punktów :   
Wiek: 21

Re: Gry komputerowe

ale Rumcajs znowu powiedział coś zgodnego z prawdą . chodzi mi mianowicie o dzieci, które nei widzą innych form spędzania wolnego czasu poza grami . a jeszcze pamiętam jak ja spędzałam dzieciństwo, jak było ciepło na swiezym powietrzu a jak zimno to z  moją obecną przyjaciółką u mnie albo u niej w domu . ale to były czasy . dobra trochę odbiegam od tematu więc już kończę:p.

Offline

 

#12 15-04-2008 18:19:33

Dzikus

Dawny użytkownik

Punktów :   

Re: Gry komputerowe

whisky napisał:

a jeszcze pamiętam jak ja spędzałam dzieciństwo, jak było ciepło na świeżym powietrzu

ojj... też pamiętam owe cudne czasy, w sumie nadal trwają, tylko obowiązków więcej Co jak co, ale żadna gra nie zastąpi wyprawy do lasu, na łąki, czy to piechotą, czy rowerem, albo też dzikich zabaw pośród mgieł niknącego dnia...

Ostatnio edytowany przez Dzikusek (15-04-2008 22:25:43)

Offline

 

#13 15-04-2008 23:57:56

MERLIN1984

Nowy użytkownik

Punktów :   
Aktualne zajęcie: student
Wiek: 24

Re: Gry komputerowe

Witajcie
  Jako nowy forumowicz po znalezieniu chwili wolnego czasu postanowiłem włączyć sie do tej rozmowy.
  Przyznam od razu ze również pamiętam czasy, gdy spędzało sie wolny czas na świeżym powietrzu..... (do dziś to lubię )
  Sam miałem Commodore jeszcze sobie gdzieś tam w szafie spoczywa..... "panie świec nad jego duszą" , ustawianie lini głowicy, aby powstały odpowiednie gry uczyło precyzji ;p a wgrywanie sie - cierpliwości <lol>, tylko ten dźwięk.........................
  Ale wracając do tematu, którym są gry komputerowe. Można by tu rozgraniczyć gry, jak i graczy. Są gry, które niosą jakieś korzyści, można dzięki min sie uczyć i poznawać różne rzeczy, jednak mało kto takimi grami sie zajmuje, ale to juz wybór gracza. większość wybiera gry, które tak naprawdę nic nie wnoszą poza wola walki mordu itp. Może takie odchamienie sie czasami i jest potrzebne , włączyć unreala przejść sie po planszy z 2-3 razy wykończyć wszystko, co sie rusza najlepiej nie zdejmując palca z przycisku myszy.
  Ale zastanówmy sie w czyje ręce te gry w dzisiejszych czasach trafiają. dzieci w przedszkolu, jako jeden z głównych tematów (poza tym, co widziały w TV) mają właśnie gry komputerowe, pełne agresji, krwi i chęci zemsty. Moim zdaniem jest to całkowite zabieranie dzieciom tego wolnego czasu. większość z nich wybiera gry, w których są jakby nieśmiertelnymi i mogą zrobić wszystko niż wyjście gdzieś, rozwijanie swoich zainteresowań.  Nauka schodzi na drugi plan, a może jeszcze dalszy...
I przez komputer, gry, internet, telewizje rośnie nam pokolenie ludzi ograniczonych, których można porównać do konia, który mając klapki na oczach idzie kierowany przez woźnice. Pytanie tylko czy ten koń będzie miał siłę ciągnąć wóz w realnym życiu skoro większość czasu spędził w wirtualnym świecie....
  Może uznacie moją wypowiedź za bezsensowną i nie na temat, ale pewnie macie młodsze rodzeństwo, kuzynostwo, a może własne dzieci. Zwróćcie uwagę czym się zajmują. Zaczyna się robić ładnie na dworze. Może zamiast siedzenia przed komputerem uda wam się namówić ich na zabawy którymi sami może zajmowaliście się w ich wieku.

Ostatnio edytowany przez MERLIN1984 (16-04-2008 00:00:56)

Offline

 

#14 16-04-2008 09:46:57

whisky

Aktywny użytkownik

Punktów :   
Wiek: 21

Re: Gry komputerowe

nie muszę na całe szczęście nikogo namawiac, ani nie mam dzieci, ani młodszego rodzeństwa, ale gdybym miała... dzieci te miałyby na pewno inne dzieciństwo niż wiekszośc tych w dzisiejszym świecie.

Offline

 

#15 16-04-2008 14:20:51

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Gry komputerowe

whisky napisał:

nie mam dzieci, ani młodszego rodzeństwa, ale gdybym miała... dzieci te miałyby na pewno inne dzieciństwo niż wiekszośc tych w dzisiejszym świecie.

Tu pojawia się pewien problem -  czy nie byłyby przez to odrzucone przez swoich rówieśników?


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plspa w Ciechocinku Regał z drewna http://www.adwokat-pszczyna.katowice.pl/