Forgotten-world

Forum zapomnianego świata

Ogłoszenie

Linki do klikania:

Pajacyk
Pieski

Pieski2

#1 26-04-2008 10:33:11

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Rzeczy warte polecenia :)

Ten temat przewija się już w paru wątkach, więc postanowiłem założyć jeden tylko i wyłącznie do tego przeznaczony Jeśli ktoś odkryje jakąś ciekawą płytę i dojdzie do wniosku, że warto się wrażeniami podzielić, to tu ma pole do popisu Tylko nie róbcie od razu wielkich list, bo im więcej pozycji na liście, tym mniej chce się tego szukać - pojedynczo, małymi partiami, na pewno uda się tą samą ilość przetrawić

Na początek polecam nową płytę Dark Fortress - Eidolon Bardzo dobry black metal, może ustępuje Dimmu Borgir, ale jeśli ktoś lubi ów zespół na pewno się nie zawiedzie Kapela zmieniła ostatnio wokalistę i facet naprawdę się stara Szczególnie polecam utwór "Baphomet"

Ostatnio edytowany przez Arantasar (26-04-2008 10:34:00)


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

 

#2 26-04-2008 11:31:14

Dzikus

Dawny użytkownik

Punktów :   

Re: Rzeczy warte polecenia :)

Kalmah - "For The Revolution" - może nie tak dobra, jak "The Black Waltz", lecz - w sumie - niewiele tamtemu dziełu ustępuje, a pod niektórymi względami (zróżnicowanie, np: przemieszanie w warstwie wokalnej growlu z charczeniem) jest nawet lepsza. Mamy tu do czynienia z melodyjnym black/death metalem, przywodzącym nieco na myśl dokonania Children of Bodom, lecz o kilka klas lepszym (a już zdecydowanie w warstwie tekstowej). Jest szybko, drapieżnie, mrocznie i ogólnie sympatycznie. W sumie jeden z lepszych albumów słyszanych przeze mnie w tym roku.

A tu mała próbka:
http://www.youtube.com/watch?v=92LYLfEq_aI

Offline

 

#3 28-04-2008 20:36:58

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: Rzeczy warte polecenia :)

www.prorock.eu   <---- moje ulubione radyjko netowe..... sam rock i metal, polecam

Offline

 

#4 09-05-2008 10:41:17

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Rzeczy warte polecenia :)

Do rzeczy godnych polecenia mogę dorzucić Virgin Black - Mezzo Forte Jest to druga część trylogii (ale pierwsza opublikowana) na którą składać się mają Fortissimo, Mezzo Forte i Pianissimo. Muzyka może kojarzyć się z Therionem albo Haggardem, ale jest bardziej melancholijna, refleksyjna i klasyczna. Jeśli ktoś lubi się czasem zasmucić i zamyślić przy muzyce, to ten album nadaje się znakomicie

Pierwszy i zarazem jeden z lepszych utworów na płycie:
http://www.youtube.com/watch?v=yTQhR0meLUQ

Ostatnio edytowany przez Arantasar (09-05-2008 10:42:09)


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

 

#5 10-05-2008 18:04:44

Dzikus

Dawny użytkownik

Punktów :   

Re: Rzeczy warte polecenia :)

Crematory - Believe - znakomity album, przepełniony emocjami, melodyjny, przystępny, ale niebanalny Polecam do wytworzenia magicznego klimatu...

Offline

 

#6 18-05-2008 15:58:06

cichy

Użytkownik

Punktów :   
Aktualne zajęcie: Student

Re: Rzeczy warte polecenia :)

Przypomniało mi się że na juwenaliach obiecałem Nemezis że polece na forum jedną płytkę, no więc zachęcam do przesłuchania albumu Agalloch - Ashes Against the Grain - kapela oscylującą wokół doom metalu i melodycznego blacku.. w sam raz na deszczowe dni (jak ten teraz za oknem) . Domyślam się że  po przeczytaniu tego nie pobiegniecie od razu do empiku żeby nabyć ten album więc możecie zajrzeć tutaj : http://mediaportal.ru/2007/02/08/agallo … _2006.html

Offline

 

#7 18-05-2008 21:21:05

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Rzeczy warte polecenia :)

To w Empiku maja jeszcze takie płyty? Wydawało mi się, że zlikwidowali już dział 'metal - ciężkie brzmienia'


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

 

#8 18-05-2008 21:23:27

 Misia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   27 

Re: Rzeczy warte polecenia :)

Zlikwidowali, ale może mają gdzieś pół półki z podpisem 'inne' ?


It's not easy to conceal Fear with a masquerade of joy...

Offline

 

#9 18-05-2008 21:25:42

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Rzeczy warte polecenia :)

Albo może spod lady można dostać


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

 

#10 23-05-2008 19:59:32

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: Rzeczy warte polecenia :)

cichy obiecałes wrzucić linka!!!!

Offline

 

#11 26-05-2008 10:43:44

Dzikus

Dawny użytkownik

Punktów :   

Re: Rzeczy warte polecenia :)

http://pl.youtube.com/watch?v=hndFp8EMuIU - wersja lepsza niż oryginał A tak poza tym polecam całe "Tales from the Thousand Lakes", choć album to już wiekowy

Offline

 

#12 26-05-2008 17:28:40

cichy

Użytkownik

Punktów :   
Aktualne zajęcie: Student

Re: Rzeczy warte polecenia :)

do czego wrzucic linka :>?

"Tales from the Thousand Lakes" swietny album, zwłaszcza black winter day .... chociaz nowe plyty tez są genialne, chociażby Eclipse ... i muszę przyznać, że na żywo wypadają całkiem nieźle.

Offline

 

#13 26-05-2008 17:51:10

Dzikus

Dawny użytkownik

Punktów :   

Re: Rzeczy warte polecenia :)

Eclipse i Silent Waters są genialne Zmiana wokalisty wyszła zespołowi na dobre. A na żywo wypadają bardzo dobrze Czekam na kolejne albumy...

Offline

 

#14 01-06-2008 13:40:36

Dzikus

Dawny użytkownik

Punktów :   

Re: Rzeczy warte polecenia :)

http://www.youtube.com/watch?v=G7434IeLJIY - a tu taki sympatyczny utworek, który dość mocno oddziałuje na emocje słuchaczy...

Offline

 

#15 01-06-2008 21:38:19

 Misia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   27 

Re: Rzeczy warte polecenia :)

A ja polecam wyprawy na toruńskie forty (którym wychwalana przez wszystkich nudna starówka nie dorasta do fundamentów...)
Kilka z fortów jest zaadoptowanych do różnych celów, ale do kilku pozostał swobodny dostęp
Osobiście najbardziej podobał misię fort XI, ponieważ najwięcej jest w nim do 'zwiedzania'


It's not easy to conceal Fear with a masquerade of joy...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plspa w Ciechocinku Regał z drewna http://www.adwokat-pszczyna.katowice.pl/