Forgotten-world

Forum zapomnianego świata

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Linki do klikania:

Pajacyk
Pieski

Pieski2

#16 04-02-2008 19:17:08

rumcajs

Piękny użytkownik

Punktów :   

Re: Nie tylko in english

eh, rzeczywiscie, chyba cos zakrecilem, my bad;)


Linux Registered User#433803
szukam punktow, ujemnych

Offline

 

#17 05-02-2008 15:51:31

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Nie tylko in english

Można słuchać muzyki przekazującej różne treści i wcale się z nimi nie utożsamiać. Może nie powinnam się przyznawać, ale sama często nie zagłębiam się w teksty utworów, których słucham, tylko koncentruję się na jej stronie artystycznej - samej muzyce, barwie głosu wokalisty i sposobie śpiewania, liniach melodycznych, poszczególnych partiach instrumentalnych itp... A dla treści czytam książki Jeśli np. wokalista jakiegoś zespołu śpiewa "jestem szatanistą wielbię Satana" to ja się mogę z tych tekstów najwyżej pośmiać
Ale jeśli ten sam zespół będzie miał świetnego kompozytora czy gitarzystę, grającego zajebiste solówki, to czemu miałabym nie słuchać? Fakt, że nie zgadzam się z ich przekazem, nie ma większego znaczenia...


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

 

#18 05-02-2008 17:09:40

rumcajs

Piękny użytkownik

Punktów :   

Re: Nie tylko in english

mi wlasnie chodzilo o utozsamianie sie, sam slucham roznych rzeczy, wiesz. Ale chodzilo mi oryginalnie o mieszanie kilku sprzecznych swiatopogladow, znam kilka takich osob i gdyby nie to ze to jest smutne, to by bylo smieszne;)


Linux Registered User#433803
szukam punktow, ujemnych

Offline

 

#19 05-02-2008 17:37:32

Szakal_Torun

Nieśmiały użytkownik

Punktów :   

Re: Nie tylko in english

rumcajs napisał:

mi wlasnie chodzilo o utozsamianie sie, sam slucham roznych rzeczy, wiesz. Ale chodzilo mi oryginalnie o mieszanie kilku sprzecznych swiatopogladow, znam kilka takich osob i gdyby nie to ze to jest smutne, to by bylo smieszne;)

a co w tym sprzecznego....?? bo troche nie ogarniam twojego toku myślenia


"Trzeba umrzeć dumnie, skoro żyć dumnie już dłużej nie można" Fryderyk Nietzsche

Offline

 

#20 05-02-2008 20:20:43

rumcajs

Piękny użytkownik

Punktów :   

Re: Nie tylko in english

wyobraz sobie czlowieka, ktory podnosi reke w nazistowskim pozdorwieniu i krzyczy 'slawa i chwala', nie jestem guru, ale wedlug mnie, jedno nie pasuje do drugiego


Linux Registered User#433803
szukam punktow, ujemnych

Offline

 

#21 05-02-2008 21:03:07

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: Nie tylko in english

szakal, jesteś nacjonalistą? (to pytanie bez prywatnych wycieczek i oceniania, po prostu jestem ciekawa)

Offline

 

#22 05-02-2008 21:15:13

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: Nie tylko in english

rumcajs napisał:

wyobraz sobie czlowieka, ktory podnosi reke w nazistowskim pozdorwieniu i krzyczy 'slawa i chwala', nie jestem guru, ale wedlug mnie, jedno nie pasuje do drugiego

Rumcajs, to niekoniecznie tak. Podniesiona ręka to gest rzymski i ma sporo różnych znaczeń, a że akurat większości kojarzy się z nazizmem... trudno się dziwić. Ja bardzo bym chciała mieć wytatuowaną swastykę, ale jako symbol szczęścia i pomyślności (bo to jest pierwotne znaczenie tego symbolu, które posiada on nadal np. w Indiach) ale jak sobie pomyślę o tych wszystkich głupkowatych pytaniach i zarzutach, że jestem nazistką to mi się odechciewa. Ale żeby nie zbaczać z tematu muzyki.... polecam herr manelig Haggardu, i Apokalyptischen Reiter

Offline

 

#23 05-02-2008 23:04:04

rumcajs

Piękny użytkownik

Punktów :   

Re: Nie tylko in english

nie, nie, nie.
ja wiem, ze gest reka mial inne zrodlo, ze swastyka miala inne znaczenie, jednak niestety od jakiegos czasu niewiele osob o tym pamieta
ps. to co opisalem, to akurat jest dokladnie to co chcialem opisac, gest i okrzyk, wiem, widzialem niestety takie mutacje w toronto
ps2. ja nie pisze ze jestes nazistka, nie znam Ciebie, albo nie wiem ze znam, wiec nie pisze nic na Twoj temat, chyba?)
ps3. haggard?, tez slucham,  awaking the centuries lubie;)


Linux Registered User#433803
szukam punktow, ujemnych

Offline

 

#24 06-02-2008 02:19:48

Szakal_Torun

Nieśmiały użytkownik

Punktów :   

Re: Nie tylko in english

asia napisał:

szakal, jesteś nacjonalistą? (to pytanie bez prywatnych wycieczek i oceniania, po prostu jestem ciekawa)

Jestem


"Trzeba umrzeć dumnie, skoro żyć dumnie już dłużej nie można" Fryderyk Nietzsche

Offline

 

#25 06-02-2008 02:31:15

Szakal_Torun

Nieśmiały użytkownik

Punktów :   

Re: Nie tylko in english

rumcajs napisał:

wyobraz sobie czlowieka, ktory podnosi reke w nazistowskim pozdorwieniu i krzyczy 'slawa i chwala', nie jestem guru, ale wedlug mnie, jedno nie pasuje do drugiego

hahaha powaliłeś mnie ....... a co do tego gestu to został on skopiowany przez nazistów jak i wiele symboli które obecnie są z nim kojarzone np. tak zwana niemiecka wrona to podróbka rzymskiego orła legionowego ...
jesli ktos krzyczy sława wielkiej Polsce to nie robi z niego volksdeutscha co innego gdyby krzyczał  hail Hitler

http://pu.i.wp.pl/?k=MjE5NzE1MTIsNDIxNT … dreanu.jpg
Salut Rzymski w wykonaniu Rumunów (Legion Świętego Michała Archanioła)


http://pu.i.wp.pl/?k=MjE5NzE1MTIsNDIxNT … rcerze.jpg
Salut Rzymski w wykonaniu polskich harcerzy (połowa lat 30 ubiegłego wieku)


http://pu.i.wp.pl/?k=MjE5NzE1MTIsNDIxNT … tWisla.jpg
Piłkarze Wisły Kraków pozdrawiają kibiców wykonując Salut Rzymski


http://pu.i.wp.pl/?k=MjE5NzE1MTIsNDIxNTI3&f=SalutSN.jpg
Władze Stronnictwa Narodowego Salutują w czasie pogrzebu Romana Dmowskiego


http://pu.i.wp.pl/?k=MjE5NzE1MTIsNDIxNT … lutONR.jpg
ONRowcy Salutują w czasie pogrzebu Romana Dmowskiego

http://pu.i.wp.pl/?k=MjE5NzE1MTIsNDIxNT … estyna.jpg
Salut Rzymski wykonują Palestyńscu ochotnicy

Ostatnio edytowany przez Szakal_Torun (06-02-2008 02:51:08)


"Trzeba umrzeć dumnie, skoro żyć dumnie już dłużej nie można" Fryderyk Nietzsche

Offline

 

#26 06-02-2008 18:34:24

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: Nie tylko in english

rumcajs to nie tak...ja po prostu znam reakcje ludzi na słowo swastyka...zaraz pojawia się nazizm, faszyzm, neonazizm, neofaszyzm itp (jakby swastyka miała coś wspólnego z faszyzmem) nie mówię, że ty mnie byś nazwał nazistką, tylko że na widok swastyki takie są pierwsze skojarzenia, a ja chyba bym nie miała cierpliwości wszystkiego tłumaczyć... sorki jeśli mało konkretnie się wyraziłam....

Offline

 

#27 06-02-2008 20:40:24

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: Nie tylko in english

aha, zapomniałam dodać czegoś ważnego o muzyce..... www.prorock.eu   radio netowe, grają tylko rock i metal, może wam sie spodoba.... mi osobiście najbardziej się podobają audycje Henrego i Jaremy... polecam:)

Offline

 

#28 08-02-2008 13:27:05

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Nie tylko in english

Czytanie Waszej dyskusji po masakrycznie ciężkim egzaminie nie poprawia nastroju Najlepiej jednak mają te różowe panienki, które słuchają rąbanki bez tekstów i tatuują sobie serduszka i motylki... Nikt ich o nic nie posądzi, chyba że o bezguście

Rumcajs, a ten dialog na początku 'Awaking the centuries' to w jakim jest języku? Bo zawsze miałam wrażenie, że oprócz łaciny, przebija się tam jakiś francuski i chyba niemiecki, ale cięzko stwierdzić Poza tym - świetna płyta, zupełnie inna niż wszystkie

Ostatnio edytowany przez Nemezis (08-02-2008 13:33:22)


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

 

#29 08-02-2008 13:38:39

 Misia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   27 

Re: Nie tylko in english

Nemezis, twierdzisz, że "eeeeee" i "nananana" w wielkich hitach to nie teksty??
Ale nawet po tym co przed chwilą przeżyłyśmy wymyśliłybyśmy bardziej ambitny tekst piosenki...
A ja się z reguły w teksty wsłuchuję, lubię, gdy piosenka ma jakiś przekaz, czy o czymś opowiada, ale zwykle również słucham dla samej melodii, rytmu i głosu wokalisty


It's not easy to conceal Fear with a masquerade of joy...

Offline

 

#30 09-02-2008 23:28:58

rumcajs

Piękny użytkownik

Punktów :   

Re: Nie tylko in english

Nemezis napisał:

Rumcajs, a ten dialog na początku 'Awaking the centuries' to w jakim jest języku? Bo zawsze miałam wrażenie, że oprócz łaciny, przebija się tam jakiś francuski i chyba niemiecki, ale cięzko stwierdzić Poza tym - świetna płyta, zupełnie inna niż wszystkie

jak tylko znajde utworek i go odslucham, to napisze;)


Linux Registered User#433803
szukam punktow, ujemnych

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plspa w Ciechocinku Regał z drewna http://www.adwokat-pszczyna.katowice.pl/