Forgotten-world

Forum zapomnianego świata

Ogłoszenie

Linki do klikania:

Pajacyk
Pieski

Pieski2

  • Index
  •  » Dyskusje
  •  » Czy zachodnie społeczeństwa dały wejść sobie na głowę gejom?

#16 20-04-2008 16:04:06

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: Czy zachodnie społeczeństwa dały wejść sobie na głowę gejom?

trochę nie rozumiem tego co napisałeś Nazgzuku...ok, niepełnosprawni ludzie są dyskryminowani, ale to nie powód by się wściekać na homoseksualistów że walczą o swoje prawa...natomiast definicja feminizmu mówi, iż feminizm to dążenie do równouprawnienia płci w społeczeństwie, co jest także wpisane jako główny postulat w kartę rozwoju Unii Europejskiej... (obok takich postulatów mi.in. jak zrównoważony rozwój gospodarczy, zmiany klimatycze etc)... więc dla mnie jest chore, jeśli ktoś jest przeciw feminizmowi... No nie licząc ojca dyrektora i podobnych "autorytetów".

Offline

#17 20-04-2008 18:38:00

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Czy zachodnie społeczeństwa dały wejść sobie na głowę gejom?

asia napisał:

definicja feminizmu mówi, iż feminizm to dążenie do równouprawnienia płci w społeczeństwie

A nie uważasz, że kobiety zasługują na pewne przywileje? Choćby ze względu na fakt, że rodzą dzieci i są słabsze fizycznie? Dlaczego mamy pracować w kopalni lub podlegać obowiązkowi służby wojskowej? Ciekawa jestem, która feministka by tego chciała Poza tym feministki wkręcają sobie (i innym kobietom) że są dyskryminowane... To ciekawe, bo jakoś nigdy nie zauważyłam, żeby traktowano mnie gorzej, tylko dlatego że jestem kobietą. Wręcz przeciwnie, często ten fakt pomagał mi w życiu


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

#18 20-04-2008 21:33:52

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: Czy zachodnie społeczeństwa dały wejść sobie na głowę gejom?

ale jednak kobiety nie zostają (a przynajmniej nie często) dyrektorami, rektorami uniwersytetu... ich zarobki są średnio o 1/3 niższe niż mężczyzn. Ja czuję dyskryminację...np, gdy moja kuzynka szła do pracy, jaj przyszły szef zapytał sie, kiedy planuje mieć dzieci...przecież to wpiepszanie sie z buciorami w czyjeś prywatne życie...Jakoś facetom nie stawia się takich pytań...Nawet słownictwo którym się posługujemy wskazuje na pewne nierówności spoęłczne...nie ma np. damskiego odpowiednika słowa inżynier (że niby inżynierka?? ) kierowca (kierowczyni??).. Masz całkiem fajnie, ze tego nie doświadczylaś, mam nadz, że nie doświadczysz... Równourpawnienie nie polega na tym, ze kobiety i mężczyźni po równo dzielą sie stanowiskami, tylko że za taką sama pracę powinny dostawać to samo wynagrodzenie...

Offline

#19 21-04-2008 14:00:01

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Czy zachodnie społeczeństwa dały wejść sobie na głowę gejom?

Mężczyznom się nie zadaje takich pytań, bo oni ze względów biologicznych nie mogą rodzić dzieci Gdybyś Ty była pracodawcą, powiedzmy właścicielką firmy, to wolałabyś zatrudnić faceta lub kobietę, która nie planuje dzieci, czy kobietę, która po pół roku pracy odeszłaby na urlop macierzyński, za który Ty musiałabyś zapłacić? Każdy, kto zatrudnia ludzi ma prawo wybierać ich według własnych kryteriów i ograniczenie mu tego byłoby również złamaniem wolności do swobodnego wyboru i podejmowania decyzji.
Nawiązując do poruszonej kwestii kobiet w pracy, nie ma w tym nic złego, że kobieta chce zrobić karierę zawodową, ale kiedy próbuje łączyć tę karierę z macierzyństwem, to cierpią na tym najbardziej dzieci i cała rodzina. Dlatego każda kobieta powinna zdecydować, co jest dla niej ważniejsze... Oczywiście lepiej mają pod tym względem faceci, gdyż ich stała obecność przy małym dziecku nie jest konieczna dla jego prawidłowego psychicznego rozwoju a matki - owszem. Wg jakichś badań, najbardziej zrównoważone psychicznie są te dzieci, których matki zajmowały się nimi przez pierwsze 3 lata życia przez cały czas, tzn. nie pracowały. Oczywiście w polskich realiach jest to zwykle niemożliwe, ale tak powinno być.


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

#20 21-04-2008 15:38:31

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: Czy zachodnie społeczeństwa dały wejść sobie na głowę gejom?

Nemezis napisał:

Mężczyznom się nie zadaje takich pytań, bo oni ze względów biologicznych nie mogą rodzić dzieci Gdybyś Ty była pracodawcą, powiedzmy właścicielką firmy, to wolałabyś zatrudnić faceta lub kobietę, która nie planuje dzieci, czy kobietę, która po pół roku pracy odeszłaby na urlop macierzyński, za który Ty musiałabyś zapłacić? Każdy, kto zatrudnia ludzi ma prawo wybierać ich według własnych kryteriów i ograniczenie mu tego byłoby również złamaniem wolności do swobodnego wyboru i podejmowania decyzji.

Owszem kobiety rodzą dzieci, ale na urlop rodzicielski może iść zarówno matka jak i ojciec, wiec dyskryminacją jest, że facetów się nie pyta, kiedy planują wykorzystać urlop rodzicielski (ano na marginesie... nawet nie ma męskiego odpowiednika urlopu macierzyńskiego, np. urlop ojcowski) Nie rozumiem dlaczego to kobieta ma wybierać między rodziną a karierą a nie facet...w końcu to ich wspólna rodzina, a nie tylko rodzina kobiety... Ja bym się chyba całkiem nieźle odnalazła w sytuacji, gdyby w mojej rodzinie to facet zajmował się domem, a ja bym pracowała, tylko że w Polsce taki model jest mało akceptowany społecznie (w przeciwieństwie do odwrotnego), co też jest dyskryminacją...

Offline

#21 22-04-2008 18:03:46

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Czy zachodnie społeczeństwa dały wejść sobie na głowę gejom?

asia napisał:

Ja bym się chyba całkiem nieźle odnalazła w sytuacji, gdyby w mojej rodzinie to facet zajmował się domem, a ja bym pracowała, tylko że w Polsce taki model jest mało akceptowany społecznie (w przeciwieństwie do odwrotnego), co też jest dyskryminacją...

No nie wiem, z tego co pamiętam, jako dziecko zawsze czułam się bezpieczna i szczęśliwa kiedy mama była w domu Tatę oczywiście też uwielbiałam (jak każda mała dziewczynka) ale to mama dawała mi poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Chwile, kiedy wychodziła do pracy były dla mnie straszne Wątpię abym była pod tym względem wyjątkiem...

asia napisał:

Owszem kobiety rodzą dzieci, ale na urlop rodzicielski może iść zarówno matka jak i ojciec, wiec dyskryminacją jest, że facetów się nie pyta, kiedy planują wykorzystać urlop rodzicielski (ano na marginesie... nawet nie ma męskiego odpowiednika urlopu macierzyńskiego, np. urlop ojcowski)

Kiedy moja siostra powiedziała swojemu szefowi, że spodziewa się dziecka, on zażądał od niej, aby podzieliła się  swoim urlopem macierzyńskim z mężem. I uwierz mi, że takie "równouprawnienie" wcale jej się nie spodobało. Właśnie to idiotyczne żądanie było dla niej przejawem dyskryminacji

Ostatnio edytowany przez Nemezis (22-04-2008 18:07:47)


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

#22 22-04-2008 18:44:03

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: Czy zachodnie społeczeństwa dały wejść sobie na głowę gejom?

no tak, więc dla twojej siostry było wszystko ok, tylko że ja mam inne priorytety, a dyskryminacja pojawia się, gdy osobę traktuje się inaczej tylko ze względu na płeć. ok, są kobiety, którym odpowiada opiekowanie się dziecmi, rezygnowanie z pracy, albo jej czasowe zawieszanie i "poświecanie się" dziecku...ja tak nie chcę i czuję się dyskryminowana, gdyż model społeczeństwa wymaga tego od kobiety a nie od faceta....

Offline

#23 23-04-2008 15:13:08

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Czy zachodnie społeczeństwa dały wejść sobie na głowę gejom?

Hmm... ok, pora na męski głos w dyskusji Otóż należę chyba do pokolenia przedpotopowych, gdyż uważam, że kobiecie pewne względy się należą z samego tylko faktu, że jest kobietą - otwieranie drzwi, całowanie w rękę, witanie się w pierwszej kolejności itp. Ideę równouprawnienia widzę tak, jak samo słowo wskazuje - równe prawa - a więc identyczne zarobki na identycznych stanowiskach, prawo pracy w każdym zawodzie jeśli tylko spełnia sie wymagania potrzebne do jego wykonywania, prawo wyboru i decydowania o sobie itp. Nie chodzi tu o to, żeby posyłać kobiety do kopalń albo robić im przymusowy pobór do wojska, chodzi o to, że jeśli kobieta chce i może wykonywać daną czynność, a sprawia to jej satysfakcję, to niech nawet zostaje saperem albo kierowcą walca Feministki, które w ramach protestu przywdziewają spodnie i postulują palenie spódniczek są dla mnie czymś idiotycznym, natomiast te, które gdy mają ochotę ubierają spódniczki, a gdy mają inną ochotę spodnie, są czymś jak najbardziej normalnym i naturalnym Podsumowując - prawo do czegoś nie oznacza obowiązku czegoś, więc im więcej praw, tym lepiej, bo jeśli ktoś nie chce, to i tak z nich nie skorzysta, a komuś mogą się przydać

Swoją drogą to dyskryminacja, że facetom nie wolno nosić spódnic


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

#24 23-04-2008 18:31:00

 Misia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   27 

Re: Czy zachodnie społeczeństwa dały wejść sobie na głowę gejom?

Prawo tego nie broni...


It's not easy to conceal Fear with a masquerade of joy...

Offline

#25 23-04-2008 18:37:57

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Czy zachodnie społeczeństwa dały wejść sobie na głowę gejom?

A do Ara spódnica by bardzo pasowała
Słyszałam, że jeszcze niedawno było w Bydgoszczy liceum, gdzie uczennice miały obowiązek noszenia spódnic. Nie wiem, czy był to przejaw dyskryminacji dziewczyn czy jakiegoś zboczenia ze strony dyrektora szkoły, ale chłopakom pewnie się w tej szkole podobało


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

#26 23-04-2008 18:40:12

 Misia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   27 

Re: Czy zachodnie społeczeństwa dały wejść sobie na głowę gejom?

Mój pan od informatyki w liceum bardzo lubił dziewczyny w spódnicach, a jak raz zobaczył koleżanki z klasy na basenie, to powiedział, że mają u niego piątki. Ja na informatykę w spódnicy przyszłam raz (przez przypadek chyba, ale spódnica była dłuuuga) i tylko ja miałam piątkę na koniec


It's not easy to conceal Fear with a masquerade of joy...

Offline

#27 23-04-2008 20:17:27

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Czy zachodnie społeczeństwa dały wejść sobie na głowę gejom?

A widziałem kiedyś takie długie męskie spódnice w jakimś niemieckim gotyckim sklepie internetowym Ciekawe, czy nosi się je tak samo jak kilt... Jakbym wyszedł w takiej na egzamin, to pewnie z miejsca bym oblał


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

#28 31-05-2008 00:02:39

 Misia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   27 

Re: Czy zachodnie społeczeństwa dały wejść sobie na głowę gejom?

Jak tak samo jak kilt, to u kobiety na pewno byś oblał


It's not easy to conceal Fear with a masquerade of joy...

Offline

#29 31-05-2008 01:12:24

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Czy zachodnie społeczeństwa dały wejść sobie na głowę gejom?

A może właśnie bym zdał


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

#30 31-05-2008 09:36:32

 Misia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   27 

Re: Czy zachodnie społeczeństwa dały wejść sobie na głowę gejom?

nie sądzę


It's not easy to conceal Fear with a masquerade of joy...

Offline

  • Index
  •  » Dyskusje
  •  » Czy zachodnie społeczeństwa dały wejść sobie na głowę gejom?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plspa w Ciechocinku Regał z drewna http://www.adwokat-pszczyna.katowice.pl/