Forgotten-world

Forum zapomnianego świata

Ogłoszenie

Linki do klikania:

Pajacyk
Pieski

Pieski2

#1 04-06-2008 15:17:56

BlackPrincess

Nieśmiały użytkownik

Punktów :   
Wiek: 18

Samobójstwo

Co sądzicie o samobójstwie??

Offline

#2 04-06-2008 15:31:58

rumcajs

Piękny użytkownik

Punktów :   

Re: Samobójstwo

BlackPrincess napisał:

Co sądzicie o samobójstwie??

to, ze jesli ktos o tym glosno mowi, to tego nie zrobi, wg przyslowia: krowa, ktora duzo muczy, malo mleka daje;)


Linux Registered User#433803
szukam punktow, ujemnych

Offline

#3 04-06-2008 15:42:14

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Samobójstwo

Mi się wydaje przereklamowane Aczkolwiek, chyba każdy czynny samobójca przed swoim samobójstwem dawał sygnały otoczeniu, więc nie jest tak do końca, że należy takie gadanie lekceważyć, choć oczywiście jest ono zdecydowanie nadużywane

Odnośnie samego samobójstwa, to oczywiście każdy ma do niego prawo i nie mi oceniać ludzi, którzy woleli nie żyć, niż żyć. Sam też miewałem takie myśli, więc potrafię to zrozumieć, ale na chwilę obecną sądzę, że jest to jedno z najgłupszych możliwych rozwiązań, tym bardziej, że samobójstwa zdarzają się raczej właśnie przez głupoty, niż przez jakieś naprawdę beznadziejne i nieodwracalne sytuacje. Aczkolwiek, gdybym np. miał na starość być chory na raka, cierpieć i sprawiać trud rodzinie, to naturalnie wybrałbym jakąś delikatną formę samobójstwa


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

#4 04-06-2008 16:50:49

BlackPrincess

Nieśmiały użytkownik

Punktów :   
Wiek: 18

Re: Samobójstwo

rumcajs to tylko tak nam sie wydaje ze jak duzo gada to sobie nic nie zrobi... jest duzo takich ludzi ze w ten sposob woalja o pomoc a jak ktos im nie pomoze to sobie cos robia

Offline

#5 04-06-2008 18:26:43

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Samobójstwo

rumcajs napisał:

BlackPrincess napisał:

Co sądzicie o samobójstwie??

to, ze jesli ktos o tym glosno mowi, to tego nie zrobi, wg przyslowia: krowa, ktora duzo muczy, malo mleka daje;)

Czy Ty znałeś osobiście kogoś, kto popełnił samobójstwo? Bo ja znałam i powiem Ci, że nie masz racji Ale łatwiej sobie tak wkręcać niż dostrzec problem i pomóc drugiemu człowiekowi...


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

#6 05-06-2008 13:54:37

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: Samobójstwo

wydaje mi się, że zalezy, jakie są powody odbierania sobie życia. Czasami nie mogę się oprzeć wrażeniu, że ludzie zabijają się z głupoty, albo że mówienie o samobójstwie i zabijanie się jest takie mroczne i cool. Ale są też osoby, które wolały umrzec, bo nie umiały istnieć. Oczywiście nie mi oceniać, kto zrobił to z głupoty, a kto nie, ale wydaje mi się, że nie można na jednej płaszczyźnie stawiać jakiegoś emo, które chce się pociąć, a np. śmierci Borowskiego albo Stachury. (cholera, trudny temat)

Offline

#7 06-06-2008 13:53:57

rumcajs

Piękny użytkownik

Punktów :   

Re: Samobójstwo

Nemezis napisał:

Czy Ty znałeś osobiście kogoś, kto popełnił samobójstwo? Bo ja znałam i powiem Ci, że nie masz racji

tak, znalem jedna osobe ktora sie powiesila a nic nie wskazywalo na to, ze tak postapi
znalem za to o wiele wiecej ktore krzyczaly na cale gardlo, ze cos sobie zrobia i nic...

Nemezis napisał:

Ale łatwiej sobie tak wkręcać niż dostrzec problem i pomóc drugiemu człowiekowi...

Pewnie, ze latwiej, ale co to ma do rzeczy?


Linux Registered User#433803
szukam punktow, ujemnych

Offline

#8 06-06-2008 17:13:05

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Samobójstwo

rumcajs napisał:

tak, znalem jedna osobe ktora sie powiesila a nic nie wskazywalo na to, ze tak postapi
znalem za to o wiele wiecej ktore krzyczaly na cale gardlo, ze cos sobie zrobia i nic...

Potencjalny samobójca nie krzyczy na całe gardło, ale daje innym do zrozumienia, że planuje odebrać sobie życie, zwłaszcza najbliższym mu osobom. Inaczej się zachowuje, mówi słowa, które brzmią jak pożegnanie... Ale fakt, nigdy nie powie wprost - jutro podetnę sobie żyły, dlatego ludzie często ignorują takie sygnały. Dopiero kiedy stanie się tragedia, uświadamiają sobie, że mieli podstawy, aby to przewidzieć...


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

#9 07-06-2008 04:05:20

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Samobójstwo

Też znałem człowieka, który popełnił samobójstwo i choć nie mówił nigdy tego wprost, to można było się domyślić, że ma takie zamiary... Niestety właśnie nikt nie zauważył w porę, że nie jest to żadne głupie gadanie, a faktyczne żegnanie się z przyjaciółmi i rodziną... Dlatego lepiej podnieść fałszywy alarm, niż potem żałować, że się nie zareagowało...


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

#10 07-06-2008 11:38:23

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: Samobójstwo

Ar, ale nie można nikogo zmusić do tego, żeby żył...

Offline

#11 07-06-2008 12:23:46

 Misia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   27 

Re: Samobójstwo

Można komuś dać powód do życia albo spróbować go w jakiś sposób przekonać, ale jeśli danej osobie źle jest na świecie, zadanie to jest niezwykle trudne do wykonania...


It's not easy to conceal Fear with a masquerade of joy...

Offline

#12 07-06-2008 15:04:44

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Samobójstwo

Nie chodzi przecież o to, żeby kogoś łańcuchami do życia przykuwać, ale żeby spróbować pomóc, jeśli się da


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

#13 07-06-2008 15:33:37

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Samobójstwo

Każdy miał w swoim życiu okresy, kiedy nie chciał już żyć. Ja najwięcej myśli samobójczych miałam gdzieś w połowie liceum i później na drugim roku studiów, kiedy życie wymknęło mi się spod kontroli a problemy zaczęły mnie przerastać... Jednak dałam sobie radę i dziś potrafię znów cieszyć się życiem. Dlatego osobę myślącą o samobójstwie próbowałabym przekonać argumentem, że wszystkie trudne okresy w życiu kiedyś się kończą a każda, nawet najbardziej beznadziejna sytuacja może obrócić się w przyszłości na naszą korzyść


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

#14 07-06-2008 15:35:25

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Samobójstwo

A w tamtym okresie uwierzyła byś w taki argument?


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

#15 07-06-2008 15:38:44

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Samobójstwo

Cały czas w niego wierzyłam i dlatego żyję


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plspa w Ciechocinku Regał z drewna http://www.adwokat-pszczyna.katowice.pl/