Forgotten-world

Forum zapomnianego świata

Ogłoszenie

Linki do klikania:

Pajacyk
Pieski

Pieski2

#1 06-09-2008 20:25:44

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

dziecięca sonda

Tak się składa, że spędzam ten weekend w towarzystwie mojego małego siostrzeńca i tak jakoś naszło mnie na rozważania o dzieciach... Czy warto je mieć? Czy, Waszym zdaniem, dają więcej radości czy problemów? I wreszcie - czy warto się spieszyć czy lepiej odłożyć tą decyzję na później? O ile mi wiadomo, w naszym gronie nie ma jeszcze matek i ojców, ale jesteśmy w takim wieku (he he...), że chyba powinniśmy mieć już własne zdanie na ten temat


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

 

#2 06-09-2008 21:49:27

whisky

Aktywny użytkownik

Punktów :   
Wiek: 21

Re: dziecięca sonda

moim zdaniem warto miec dzieci, chociaz nie zawsze jestem w stanie wsrod nich wytrzymac:p. daja wiele radosci i uczucia. niektórym pewnie uzupelniaja pustke w zyciu. niestety tak się sklada, że nie kazdy potrafi sie dzieckiem zajac. slyszy się rozne straszne historie o losach (często niechcianych) dzieci.
ale to chyba kwestia na inny temat .

Offline

 

#3 07-09-2008 01:34:09

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: dziecięca sonda

Moim zdaniem zanim człowiek zdecyduje się na dziecko powinien osiągnąć dojrzałość i szczęście. To pierwsze jest chyba oczywiste, natomiast drugie wymaga wyjaśnienia. Często mówi się, że to dzieci są powodem szczęścia, jednak wydaje mi się, że dziecko powinno być raczej wynikiem tego, że jestem szczęśliwy, dostrzegam piękno świata i istnienia i chcę się nim podzielić z kimś, kogo jeszcze nie ma W każdym razie nim to nastąpi minie jeszcze wiele lat, choć mam już wybrane imię


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

 

#4 07-09-2008 11:02:04

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: dziecięca sonda

Ar Junior?


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

 

#5 07-09-2008 12:51:15

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: dziecięca sonda

Niekoniecznie, ale wtedy można by zapisywać Are You Nior Ewentualnie Ejdżej

Ostatnio edytowany przez Arantasar (07-09-2008 12:53:14)


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

 

#6 07-09-2008 14:26:46

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: dziecięca sonda

Ejdżej... coś mi się kojarzy... z jakimś boysbandem chyba


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

 

#7 07-09-2008 16:22:16

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: dziecięca sonda

Bez przesady, aż tyle dzieci nie chcę mieć


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

 

#8 07-09-2008 16:27:42

 Misia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   27 

Re: dziecięca sonda

Dziecko? Hmm... Ja się przecież boję dzieci Szczególnie w większych ilościach, tych paskudnych, wrzeszczących, brudnych, głupich i niegrzecznych bachorów... Ludzie robią sobie dzieci bez opamiętania, a potem ogląda się w Uwadze rodzinę z 14 potomkami, którym nie ma co do głodnych gąb włożyć...

Ale żeby nie było to kilka małych osobników lubię. Szczególnie jak są w miarę mądre, grzeczne i w nie za dużej liczbie na raz

Być może i bym chciała mieć dziecko, oczywiście dopiero wtedy, gdy będzie mnie stać, żeby zaspokajać jego potrzeby, żeby mogło mieć dobry start w życiu.
Jednak bardzo mnie przeraża odpowiedzialność jaka jest z tym związana (niestety coniektórzy jej nie dostrzegają). Chciałabym aby moje dziecko nie przypominało tych małych przeklinających obdartusów co biegają po toruniu, żeby było akceptowane przez inne dzieci mimo że nie posiadają każdej zabawki z reklamy, było mądre i grzeczne. A skąd wiadomo jak tego dokonać? Kiedy jest np granica między dobrem dziecka (posyłając je na różne kursy np językowe) a zabieraniem mu dzieciństwa? Niezbyt podoba misię też perspektywa 9 miesięcy mdłości i spuchniętych kostek, a potem obawa, że wszystko będzie na mojej głowie, bo ojciec dziecka (jak pisałam kiedyś w innym wątku) podzieli rodzinę na mnie + dzieci i siebie... Facetom łatwo mówić, że gdyby mogli to by wzięli ciężar ciąży na siebie, ale założę się, że nie wytrzymaliby jednego dnia...
Co do czasu kiedy rodzić dzieci, to myślę, że całkiem dobrym rozwiązaniem jest sprawić sobie potomstwo przed rozpoczęciem tzw kariery, ale dla wielu jest to zbyt wcześnie...
W każdym razie ja chwilowo nadal nie czuję się gotowa na posiadanie różowego, pomarszczonego budzika


It's not easy to conceal Fear with a masquerade of joy...

Offline

 

#9 07-09-2008 16:39:12

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: dziecięca sonda

W dodatku bardzo energochłonnego, bo ani to na baterie, ani do prądu podłączyć


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

 

#10 07-09-2008 16:40:05

 Misia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   27 

Re: dziecięca sonda

Więc i wyłączyć się nie da...


It's not easy to conceal Fear with a masquerade of joy...

Offline

 

#11 07-09-2008 16:43:43

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: dziecięca sonda

Da, ale lepiej o tym nie mówić


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

 

#12 07-09-2008 18:08:10

Zuo

Zły użytkownik

Re: dziecięca sonda

Chęć posiadania potomka jeszcze mnie nie nawiedziła, choć wiem, że to tylko kwestia czasu... na szczęście długiego . Raczej nie będę decydować się na dziecko, jeśli nie będę w stanie zapewnić mu życia na odpowiednim poziomie - warunków życia, edukacji itp (w więcej  szczegółów nie będę wnikać).  Nie mało osób które znam (głównie kuzynowstwo) jest już rodzicami. Nie chce stawać przed ich wyborami i problemami jeszcze. Pomyślę  o tym, gdy już będę miał  porządny, szczęśliwy i trwały dom. I nie mam na myśli budynku ... choć w sumie też

EDIT: No i nie odpowiedziałem na pytania Nemezis.
Czy dzieci dają więcej radości, czy problemów to się dowiem, gdy już będę miał. Ale spodziewam się/wiem od znanych mi rodziców, że radości dają mnóstwo. Nie trzeba ich (rodziców) o to pytać, wystarczy na nich popatrzeć . Co do problemów, to dostarczają ich co najmniej tak samo wiele, głównie w walce z otaczającym  nas światem, o jak najlepszą przyszłość, bezpieczeństwo oraz szczęście dziecka. Czy warto je mieć? Jeśli uważa się, że będą  szczęśliwe, to chyba nie ma wątpliwości . A jak ma się jedno, to już zaczyna się planować drugie.


Chochliczek napisał:

Facetom łatwo mówić, że gdyby mogli to by wzięli ciężar ciąży na siebie, ale założę się, że nie wytrzymaliby jednego dnia...

Ale to my musimy biegać, po np. "jakąś słodką bułeczkę" "BO TAK!" w środku nocy. "Jakąś" oczywiście znaczy konkretną. A jaką, to się dowiesz, jak twoje kochanie ją zobaczy   A na poważanie. Tak mówiący przyszli ojcowie,  mają raczej na myśli swoją gotowość do poświęceń, która ma obrazować ich szczere zaangażowanie. Tak przynajmniej sądzę

Ostatnio edytowany przez Zuo (09-09-2008 13:04:30)

Offline

 

#13 07-09-2008 19:01:24

emateues

Popaprany użytkownik

Punktów :   
Wiek: 20

Re: dziecięca sonda

a tu nie ma dla mnie odpowiedzi ;p


hard core pride.

Offline

 

#14 07-09-2008 19:52:25

 Misia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   27 

Re: dziecięca sonda

A co byś napisał?


It's not easy to conceal Fear with a masquerade of joy...

Offline

 

#15 07-09-2008 21:43:36

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: dziecięca sonda

Gdzieś pół roku temu (w każdym razie w zimie) jak zobaczyłem gdzieś takie roześmiane miniaturki człowieka ubrane prawie jak kosmonauci w niebieskie kombinezony, zaczęło mi się wydawać, że zaczynam czuć jakieś instynkty Wydaje mi się, że niewiele jest tak pięknych chwil w życiu człowieka, kiedy zaczyna dostrzegać w dziecku cechy swojej drugiej połówki - że ma Jej oczy, uśmiech, czy później głos lub sposób poruszania... Sądzę, że mimo z pewnością wielu trudów i obowiązków, dziecko, które jest kochane i samo kocha, to skarb, dla którego rozwoju i ochrony warto się poświęcać


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plspa w Ciechocinku Regał z drewna http://www.adwokat-pszczyna.katowice.pl/