Forgotten-world

Forum zapomnianego świata

Ogłoszenie

Linki do klikania:

Pajacyk
Pieski

Pieski2

#1 02-12-2008 12:52:52

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

powrót do tematu o ekologii :P

asia napisał:

ej, odczepić mi się od ekologów!!!! poza tym paiper rozkłada sie jakieś 5 lat w ziemi (popraw mnie Misiu albo Aniu jak się mylę), więc myśle, że naawet ekolodzy by nie mieli za dużo przeciwko.

Nemezis napisał:

Ależ Asiu, my nie mamy nic do ekologów, Miś i ja nawet segregujemy śmieci (choć i tak później podjeżdża śmieciara i wrzuca wszystko do jednego pojemnika ). Wkurzają nas jedynie pseudoekolodzy, którzy mają w dupie dobro natury i tylko wykorzystują swoje ekologiczne hasła w celu zdobycia władzy albo wyłudzenia łapówki, czepiając się różnych inwestycji (patrz: Dolina Rospudy czy elektrownie wiatrowe). W ten sposób często działają na szkodę dla przyrody, zamiast ją chronić
Wiem, wiem, znowu zaczynam dyskusję niezwiązaną z tematem, więc gdyby ktoś chciał coś na ten temat odpisać, to niech najlepiej od razu założy nowy wątek

asia napisał:

ok, nie zakładajac nowego wątku, bo myślę, ze temat nie będzie wystarczajco długi... o dolinie rozpudy to mogę trochę powiedzieć z punktu widzenia prawa europejskiego. Budowanie asfaltowej drogi przez ten teren było złamaniem prawa, co stwierdziła Komisja Europejska, więc gdyby owa droga powstałą, myślę, że Polski rząd musiałby wsykubać z budżetu niemałą kasę na kary. A ekolodzy nie byli za nie budowaniem autostrady (bo jest ona potrzebna), tylko za budowaniem jej kilka kilometrów dalej, za doliną, na co nie chciały zgodzić sie lokalne władze, bo wzrosłyby koszty inwwestycji (które i tak w jakiś 70% pokrywała Unia Europejska). Uważam, zę w tym przypadku mieli 100 % racji, co nie zmienia faktu, zę zdarzają im sie protesty mniej sesnowne (patrz, protesty przeciw Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu, ale to już bardziej działka alterglobalistów).


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

#2 02-12-2008 12:53:01

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: powrót do tematu o ekologii :P

Moim zdaniem temat jest ciekawy i zasługuje na własny wątek

Nawiązując do ostatniej wypowiedzi Asi - budowanie asfaltowych dróg na terenach chronionych jest rzeczywiście niezgodne z prawem, ale zdaje się prawem unijnym, nie polskim (może się mylę, nie jestem prawnikiem ). Już sam fakt, że UE narzuca nam jakieś prawa, poddaje w wątpliwość stwierdzenie, że Polska jest krajem niepodległym Ale nie o tym miałam pisać.

Nie uważacie za dużą niesprawiedliwość, że kraje zachodnie wybudowały sobie gęstą sieć autostrad (co zniszczyło niejeden teren bardziej wartościowy niż dolina rospudy), po czym wymyśliły przepisy prawne, które bardzo utrudniają budowę nowych dróg w krajach rozwijających się, którym te przepisy zostały narzucone? Gdyby te mądre przepisy powstały 30 lat wcześniej, połowa autostrad istniejących obecnie w krajach zachodnich nie mogłaby powstać, gdyż byłoby to niezgodne z prawem. Ale prawo nie działa wstecz, więc takie Niemcy mają zajebiste autostrady a my mamy w pizdu "obszarów chronionych" i wąskie dziurawe drogi, na których codziennie ginie mnóstwo ludzi...


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

#3 02-12-2008 15:51:54

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: powrót do tematu o ekologii :P

Nikt nas do UE siłą nie wciągał i łaski nikomu nie zrobiliśmy. Poza tym, skoro Unia pokrywa większość kosztów budowy dróg, to i może wymagać. Jeśli mamy nadmiar funduszy, możemy budować co i gdzie chcemy, bo będzie nas stać na kary wynikające z przepisów na które sami się zgodziliśmy. Wydaje mi się, że bez sensu wciągać w to spór ekologiczny, skoro wszystko można sprowadzić do kalkulacji finansowych i prawnych i od razu wiadomo co się bardziej opłaca dla kraju.

Z drugiej strony rzeczywiście pseudo-ekolodzy robią dla środowiska więcej złego, a dobrze robią przede wszystkim sobie i protestowanie przeciwko naturalnym źródłom energii jest conajmniej zabawne. Dlatego raczej należy słuchać specjalistów w dziedzinie biologii, ekologii, czy czego tam jeszcze, niż pod wpływem emocji zgadzać się z jakimś młodzikiem, który uprawia ascezę gorszą niż związki zawodowe i żali się, że "to zostało z gołąbka Ferdka, kiedy spotkał na swej drodze potworne śmigło elektrowni wiatrowej".


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

#4 02-12-2008 18:53:00

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: powrót do tematu o ekologii :P

Aniu, Prawo unijne jest równoznaczne z prawem Polskim. Nie ma oddzielnego prawa dla Unii i Polski. JEśli piszę prawo unijne mam na myśli prawo które obowiązuje i w Polsce i w innych krajach Unii, w przeciwieństwie do naszego prawa krajowego, które jest ważne tylko na obszarze Polski. Poza tym Polsce nikt tego prawa nie narzucał, sami chcieliśmy. Stan środowiska też w Polsce nie spełnia norm, jakie powinien (czyli europejskich), więc to że mamy obszary chronione "na papierze" jeszcze nic nie znaczy, jak ta ochrona będzie przestrzegana to można będzie rozmawiać o ewentualnych kosztach gospodarczych takich rozwiązań. Jasne, ze mamy za mało autostrad, ale to akurat nie wina rezerwatów, tylko ciapowatości polityków, którzy jak zwykle nie mają na nic kasy (znaczy na nic poza remontem sejmu, trzynastkami etc). Autostrady to kwestia pieniędzy a nie obszarów chronionych. Jasne, że np. Niemcy mają świetne drogi (które nawiasem mówiąc wybudował im Hitler), Francuzi też, ale mają też więcej kasy i na to, i na ochronę obszarów naturalnych.

Offline

#5 02-12-2008 18:55:10

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: powrót do tematu o ekologii :P

a tak nawiasem, co do niepodlegóści.... Polska jest w 100% krajem niepodległym. Co do suwerenności - oczywiście nie jest w 100% suwerenna, ale nie ma na świecie takiego kraju, który by był. Każdy nalezy do jakiejś organizacji, przyjmuje na siebie zadania, które nie zawsze odpowiadają jego interesom, ale na zasadzie wzajemności otrzymuje kożyści z innych krajów...

Offline

#6 02-12-2008 19:49:02

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: powrót do tematu o ekologii :P

Arantasar napisał:

Nikt nas do UE siłą nie wciągał i łaski nikomu nie zrobiliśmy.

Przepraszam, ale mnie wciągnęli do UE siłą, ja tego nie chciałam i otwarcie głosowałam PRZECIW
A Ty jak głosowałeś? Ach, przepraszam, zapomniałam że Ty wtedy jeszcze nie mogłeś głosować

Arantasar napisał:

Poza tym, skoro Unia pokrywa większość kosztów budowy dróg, to i może wymagać.

Człowieku, zastanów się co piszesz... Rozwalają mnie takie teksty, że unia coś nam daje Myślisz, że te dofinansowania dostajemy za darmo? Więc wyobraź sobie, że UE, wbrew powszechnej opinii, nie jest świętym Mikołajem, Caritasem ani żadną inną organizacją charytatywną Polska płaci dla unii ogromne składki, więc nikt nam łaski nie robi, że dostajemy NASZE pieniądze z powrotem w postaci tzw. "dotacji unijnych", choć uważam, że byłoby znacznie lepiej, gdybyśmy sami mogli decydować na co te pieniądze przeznaczyć.


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

#7 02-12-2008 19:58:57

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: powrót do tematu o ekologii :P

asia napisał:

Każdy nalezy do jakiejś organizacji, przyjmuje na siebie zadania, które nie zawsze odpowiadają jego interesom, ale na zasadzie wzajemności otrzymuje kożyści z innych krajów...

Czasem korzyści a czasem też straty... Niestety, nasz kraj przystąpił do tych organizacji na gorszych warunkach niż inne, gdyż nasi politycy tak dbają o dobro państwa i jego obywateli, że nie potrafili wynegocjować lepszych

asia napisał:

Aniu, Prawo unijne jest równoznaczne z prawem Polskim. Nie ma oddzielnego prawa dla Unii i Polski. JEśli piszę prawo unijne mam na myśli prawo które obowiązuje i w Polsce i w innych krajach Unii, w przeciwieństwie do naszego prawa krajowego, które jest ważne tylko na obszarze Polski.

Oczywiście, chodzi mi tylko o to, że projekt Natura 2000 powstał, jak nazwa wskazuje, w 2000 roku, kiedy to państwa zachodnie miały już wybudowane wszystkie potrzebne drogi. Gdyby te przepisy ustanowiono wcześniej, część dróg w państwach UE nie powstałaby w tych miejscach, gdzie znajdują się obecnie, czyli na obszarach wartościowych pod względem przyrodniczym. Ale prawo nie działa wstecz, więc Niemcy i Francuzi nie muszą już zasypywać tych dróg i sadzić na ich miejsce lasów


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

#8 02-12-2008 20:35:27

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: powrót do tematu o ekologii :P

Nemezis napisał:

Człowieku, zastanów się co piszesz... Rozwalają mnie takie teksty, że unia coś nam daje Myślisz, że te dofinansowania dostajemy za darmo? Więc wyobraź sobie, że UE, wbrew powszechnej opinii, nie jest świętym Mikołajem, Caritasem ani żadną inną organizacją charytatywną Polska płaci dla unii ogromne składki, więc nikt nam łaski nie robi, że dostajemy NASZE pieniądze z powrotem w postaci tzw. "dotacji unijnych", choć uważam, że byłoby znacznie lepiej, gdybyśmy sami mogli decydować na co te pieniądze przeznaczyć.

W budżecie UE na lata 2007 - 2013 Polska ma do dyspozycji 91 mld euro, w tym:
- 59,65 mld euro z funduszy strukturalnych na rozwój najbiedniejszych regionów, walkę z bezrobociem i budowę infrastruktury oraz z Funduszu Spójności na duże projekty o zasięgu krajowym.
Ponadto otrzymamy 27 mld euro w ramach wspólnej polityki rolnej na dopłaty bezpośrednie, rozwój wsi i renty rolnicze,
- 3,9 mld euro m.in. na badania naukowe,
- 581 mln euro na cele związane z polityką sprawiedliwości i spraw wewnętrznych (ochrona granic i walka z terroryzmem).

W tym samym czasie Polska wpłaci do budżetu UE kwotę 21 mld euro w ratach po ok. 250 mln euro miesięcznie.

Łącznie kwota netto dla Polski przekracza 70 mld euro.

Masz rację, orżnęli nas jak cholera


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

#9 02-12-2008 20:48:21

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: powrót do tematu o ekologii :P

I naprawdę wierzysz w te piękne obliczenia? Wierzysz, że unia z dobrego serca podaruje nam 70 mld euro, nie chcąc nic w zamian??? Wybacz Ar, ale nawet dzieci w podstawówce wiedzą, że nie ma nic za darmo i że silniejszy nigdy nie będzie działał w interesie słabszego Zapewniam Cię, gospodarka UE jest tak skonstruowana, że nasi "bezinteresowni darczyńcy" odbiją sobie swoją hojność z nawiązką Ale skoro twierdzisz, że najbogatsze kraje UE (te, co więcej wpłacają a mniej biorą) są takie hojne, to odpowiedz mi na jedno proste pytanie: dlaczego te kraje, zamiast proponować nam dotacje, których i tak nie będziemy potrafili mądrze wykorzystać, nie umorzą nam choć częściowo naszego gigantycznego zadłużenia wobec nich?


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

#10 02-12-2008 20:58:03

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: powrót do tematu o ekologii :P

ni Ania, Polska przystąpiła do UE dokładnie na takich samych warunkach jak Czechy i Węgry i na dużo lepszych niż np. Litwa (np. kwestia głosowania w Komisji Europejskiej). No jasne, że nie zawsze da się pogodzić ochronę przyrody z rozwojem gospodarczym, ale poza róznymi formami agroturystyki Polska nie za bardzo ma czym konkurować w Europie jeśli chodzi np. o przyciągnięcie zagranicznych turystów. Wydaje mi sie, że powinniśmy dbać o to, co jeszcze zostało. A co do programu Natura 2000, no fajnie by było, gdyby powstał wcześniej, albo gdyby Polska wcześniej wybudowała porządne drogi, ale tego nie zrobiła, i nie jest temu winien program, tylko rząd, który nie ruszył tyłka, kiedy powinien.
Ar, ale żeś się wyedukował....
Co do tego czy Unia nam coś daje czy nie... owszem daje i to niezłą kasę, ale i też wymaga...kij ma dwa końce... to "dawanie" Unii też nie jest bezinteresowne, gdyż rozwinięte rynki w tej części Europy to takze większa możłiwosć wchłonięcia towarów zachodnioeuropejskich, czyli korzyści handlowe dla tzw. starej unii, niemniej w składkach jesteśmy na +. (lepiej nie chciejcie wiedzieć ile płacimy NATO)

Offline

#11 02-12-2008 21:05:37

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: powrót do tematu o ekologii :P

Nemezis napisał:

Wybacz Ar, ale nawet dzieci w podstawówce wiedzą, że nie ma nic za darmo i że silniejszy nigdy nie będzie działał w interesie słabszego

Wybaczam, nawet dzieci w podstawówce wiedzą, że współpraca jest opłacalna dla obu stron

Nemezis napisał:

Ale skoro twierdzisz, że najbogatsze kraje UE (te, co więcej wpłacają a mniej biorą) są takie hojne, to odpowiedz mi na jedno proste pytanie: dlaczego te kraje, zamiast proponować nam dotacje, których i tak nie będziemy potrafili mądrze wykorzystać, nie umorzą nam choć częściowo naszego gigantycznego zadłużenia wobec nich?

Skoro to proste pytanie, z pewnością znasz odpowiedź Z punktu widzenia egoistycznych strategii państw stabilność, rozwój i współpraca w regionie jest czymś korzystnym. Natomiast posiadanie "haka" na sąsiada też nie zaszkodzi.


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

#12 02-12-2008 21:09:53

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: powrót do tematu o ekologii :P

asia napisał:

A co do programu Natura 2000, no fajnie by było, gdyby powstał wcześniej, albo gdyby Polska wcześniej wybudowała porządne drogi, ale tego nie zrobiła, i nie jest temu winien program, tylko rząd, który nie ruszył tyłka, kiedy powinien.

To niestety prawda Nasze złodziejskie władze zawsze wolały napełniać własne kieszenie pieniędzmi podatników, niż przeznaczać je na coś pożytecznego, np. na autostrady

asia napisał:

niemniej w składkach jesteśmy na +

W składkach jesteśmy na + a w handlu zagranicznym na - , gdyż więcej towarów importujemy niż eksportujemy.  Dzieje się tak, ponieważ jesteśmy gospodarczo zależni od bogatych krajów UE, właśnie ze względu na zadłużenie o którym pisałam wcześniej (masz swoją odpowiedź, Ar ). W efekcie produkcja czegokolwiek przestała się w naszym kraju opłacać i zakłady produkcyjne upadają. Zamiast obiecanego przez Tuska "cudu gospodarczego" mamy gospodarczą recesję, z której unia na pewno nie pomoże nam się wygrzebać.


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

#13 02-12-2008 21:11:11

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: powrót do tematu o ekologii :P

ja się tam za bardzo nie znam na negocjacjach finansowych, ale likwidowanie długu Polsce nie opłaca się innym państwom, bo Polska nie ma co zaoferować w zamian. Natomiast Unia opłaca się generalnie wszystkim, tylko każdemu na innych zasadach, jedni mają korzyści finansowe, inni gospodarcze, korzyścią ogólną jest powiązanie pańśtw w regionie co wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo na kontynencie. A dla mnie osobiście korzyścią jest komfort psychiczny, ze jak nie znajdę pracy w Polsce to sobie wyjadę do Niemiec/Austrii/ IRlandi etc, i znajdę pracę za normalną kasę...

Ostatnio edytowany przez asia (02-12-2008 21:16:35)

Offline

#14 02-12-2008 21:15:34

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: powrót do tematu o ekologii :P

Nemezis napisał:

W składkach jesteśmy na + a w handlu zagranicznym na - , gdyż więcej towarów importujemy niż eksportujemy.  Dzieje się tak, ponieważ jesteśmy gospodarczo zależni od bogatych krajów UE, właśnie ze względu na zadłużenie o którym pisałam wcześniej. W efekcie produkcja czegokolwiek przestała się w naszym kraju opłacać i zakłady produkcyjne upadają.

Eh, to nie jest takie proste, właśnie siedzę nad handlem światowym i tu nic nie jest proste... ale to może obgadamy przy okazji jak nam się bedzie chciało, bo sporo bym musiala pisać, a i tak nie jestem pewna, czy wszystko dobrze zrozumiałam z tego handlu... Ale nie wydaje mi się, by to wiązało się bezpośrednio z Unia, raczej moze ze skutkami ogólnoświatowej liberalizacji handlu, strefami wolnego handlu, poniekąd też z unią celną w ramach WE, pozacelnymi barierami handlowymi... jednym słowem skomplikowana materia

Offline

#15 02-12-2008 21:17:44

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: powrót do tematu o ekologii :P

asia napisał:

A dla mnie osobiście korzyścią jest komfort psychiczny, ze jak nie znajdę pracy w Polsce to sobie wyjadę do Niemiec/Austrii/ IRlandi etc, i znajdę pracę za normalną kasę...

Skończy się tak, że wszyscy młodzi, inteligentni i wykształceni Polacy powyjeżdżają na zachód, gdzie będą marnować się, zmywając naczynia i sprzątając w hotelach a w Polsce zostaną sami nieudacznicy i dresy


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plspa w Ciechocinku Regał z drewna http://www.adwokat-pszczyna.katowice.pl/