Forgotten-world

Forum zapomnianego świata

Ogłoszenie

Linki do klikania:

Pajacyk
Pieski

Pieski2

  • Index
  •  » Dyskusje
  •  » Konserwatyzm, tradycja i szary człowiek w nowoczesnym świecie.

#61 04-05-2009 14:02:20

 Misia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   27 

Re: Konserwatyzm, tradycja i szary człowiek w nowoczesnym świecie.

Feministki, podobnie jak geje itd. za dużo krzyku robią, walczą o pierdoły, zamiast zająć się tym, czym naprawdę trzeba, przez co nie mogą nic osiągnąć, bo są źle kojarzone...


It's not easy to conceal Fear with a masquerade of joy...

Offline

#62 04-05-2009 18:01:48

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Konserwatyzm, tradycja i szary człowiek w nowoczesnym świecie.

Powiem nawet, że ci tru-geje i tru-lesbijki bardziej szkodzą swojej społeczności, niż pomagają i część problemów, które rozdmuchują, bez ich obecności w ogóle by nie zaistniało.

Co do samego feminizmu, tak jak go rozumiem - dawanie wszystkim równych możliwości jest czymś, co powinno być oczywiste. Jeśli kobieta chce być górnikiem, hutnikiem, czy żołnierzem, niech sobie będzie - o ile spełnia te same wymagania, które na jej miejscu musiałby spełnić mężczyzna. Niech każdy robi to, co mu najlepiej wychodzi, a nikt nie będzie wchodził sobie w paradę i unikniemy wielu głupich nieporozumień.

Oprócz tego zostaje kwestia manier i szacunku - i tu jestem szowinistyczną świnią - kobietom należy się lepsze traktowanie z samego tego faktu, że są kobietami. Należy im otwierać drzwi, kupować kwiaty, zakładać płaszcze, trzymać parasol nad głową itp. - bo tak. Wyjątkiem od tej reguły może być sytuacja w której kobieta sobie takiego uprzywilejowanego traktowania nie życzy, ale samo usłuchanie tej prośby wynika z tego uprzywilejowania


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

#63 05-05-2009 13:58:21

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Konserwatyzm, tradycja i szary człowiek w nowoczesnym świecie.

Arantasar napisał:

Oprócz tego zostaje kwestia manier i szacunku - i tu jestem szowinistyczną świnią - kobietom należy się lepsze traktowanie z samego tego faktu, że są kobietami. Należy im otwierać drzwi, kupować kwiaty, zakładać płaszcze, trzymać parasol nad głową itp. - bo tak.

Problem w tym, że dzięki pseudofeministkom coraz mniej mężczyzn ma takie podejście Zresztą kupowanie kwiatów i otwieranie drzwi to też taki pic na wodę, bo niby ładnie wygląda, ale nie wymaga żadnego poświęcenia ze strony mężczyzn... Powiedz Ar, ile razy ustąpiłeś kobiecie miejsca w autobusie czy w pociągu lub przepuściłeś w kolejce w supermarkecie?


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

#64 05-05-2009 21:51:00

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: Konserwatyzm, tradycja i szary człowiek w nowoczesnym świecie.

Misia napisał:

Feministki, podobnie jak geje itd. za dużo krzyku robią, walczą o pierdoły, zamiast zająć się tym, czym naprawdę trzeba, przez co nie mogą nic osiągnąć, bo są źle kojarzone...

Niestety tylko takie pierdoły telewizja jest skłonna pokazać, wiadomo, im więcej szumu tym lepiej, i dlatego nie zwraca uwagi na powaznych ludzi mających sensowne poglądy ( np. feministyczne) tylko na pseudofeministki, pseudogejów etc. W konsekwencji powstaje taki obraz tych ugrupowań jaki mamy, czyli: czy oni sami wiedza o co im chodzi? Problem w tym, zę wiedza doskonale, tylko mało kogo to interesuje

Offline

#65 05-05-2009 21:53:55

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: Konserwatyzm, tradycja i szary człowiek w nowoczesnym świecie.

i zgadzam się z Anią... czasem mam wrażenie, ze takie drobne gesty służą facetom jako wymówka przed prawdziwymi problemami. Ze o co chodzi tym kobietom z ta dyskryminacją na rynku pracy etc, przeciez mają tak dobrze, wszyscy przepuszczają w drzwiach, całują po rączkach, wszystko cacy

Offline

#66 05-05-2009 22:15:31

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Konserwatyzm, tradycja i szary człowiek w nowoczesnym świecie.

Nemezis napisał:

Powiedz Ar, ile razy ustąpiłeś kobiecie miejsca w autobusie czy w pociągu lub przepuściłeś w kolejce w supermarkecie?

Dzisiaj tylko raz


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

#67 06-05-2009 01:37:37

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Konserwatyzm, tradycja i szary człowiek w nowoczesnym świecie.

A to ciekawe, bo jak jeździłam zatłoczonymi dys-komfortami i wsiadałam na Broniewskiego (czyli już zwykle nie było wolnych miejsc w autobusie), to NIGDY żaden menszczyzna nie ustąpił mi miejsca! W pociągu raz jakiś chłopak ustąpił miejsca mojej mamie, ale żeby to zrobił, najpierw musiała zemdleć

Co do dyskryminacji na rynku pracy - nie wiem, bo nigdy się z tym nie spotkałam, pewnie dlatego, że jeszcze nie pracowałam (pomijając jakieś drobne dorywcze prace) Generalnie nigdy nie spotkałam się z dyskryminacją na tle płciowym, powiedziałabym wręcz, że kilka razy fakt bycia kobietą ułatwił mi załatwienie jakiejś sprawy To prawda, że większość stanowisk kierowniczych obejmują w naszym kraju mężczyźni, ale to akurat dobrze dla kobiet (bo kogo ci mężczyźni chętniej zatrudniają i faworyzują? ). Zresztą uważam (Asia pewnie zabije mnie za te słowa), że mężczyźni lepiej nadają się na stanowiska kierownicze, gdyż zazwyczaj są bardziej obiektywni i opanowani niż kobiety, nie mają takich wahań nastroju i ogólnie łatwiej się z nimi dogadać (naturalnie istnieją obustronne wyjątki od tej reguły). W każdym razie ja wolałabym, żeby moim szefem był mężczyzna, choćby z tego względu, że zawsze lepiej dogadywałam się z facetami niż z babami Poza tym, wbrew pozorom, niewiele kobiet chce pracować na bardzo odpowiedzialnych stanowiskach, gdyż to oznacza dla nich z reguły zaniedbanie życia rodzinnego, lub (w przypadku młodych kobiet) wręcz rezygnację z niego. No, chyba że nie chcą zakładać rodziny... Ale wtedy raczej nie mają problemów ze zrobieniem kariery zawodowej i zarabianiem całkiem przyzwoitych pieniędzy (patrz: moja siostra)


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

#68 06-05-2009 09:53:37

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: Konserwatyzm, tradycja i szary człowiek w nowoczesnym świecie.

nie zabiję, ale nie zgadzam sie, ze to lepiej, żeby mężczyzna był na stanowisku kierowniczym. Uważam, że najlepiej, gdyby takie stanowisko zajmowała osoba kompetentna, bez względu na płeć.... a mężczyznom też hormony szaleją

Offline

#69 06-05-2009 11:41:39

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Konserwatyzm, tradycja i szary człowiek w nowoczesnym świecie.

Może mam złe doświadczenia ze współpracy z kobietami i jestem trochę uprzedzona... A jednak mam silne przeczucie, że łatwiej będzie mi znaleźć i utrzymać pracę w miejscu, gdzie pracodawcą będzie facet Przyszłość pokaże, czy miałam rację...


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

#70 06-05-2009 14:00:00

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Konserwatyzm, tradycja i szary człowiek w nowoczesnym świecie.

Może to mylne wrażenie, ale wydaje mi się, że kobiety mają większą podzielność uwagi i mogą skupiać się jednocześnie na wielu problemach, natomiast mężczyzna skupia się konkretnie na jednym i kiedy go rozwiąże, przechodzi do następnego - dlatego mężczyznom wydaje się, że kobiety działają chaotycznie, a kobietom, że mężczyźni są prości i nieskomplikowani Oczywiście nie oznacza to, że ta czy inna płeć nadaje się lepiej na stanowiska kierownicze, wszystko zależy od indywidualnych kompetencji i predyspozycji. W Urzędzie Marszałkowskim miałem kierowniczkę, a i promotorka mojej pracy na stosunkach była kobietą i współpracę w obu przypadkach oceniam pozytywnie


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

#71 06-05-2009 19:37:22

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Konserwatyzm, tradycja i szary człowiek w nowoczesnym świecie.

Może to działa w obie strony - facetom łatwiej współpracować z kobietami i vice versa


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

#72 06-05-2009 19:45:48

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Konserwatyzm, tradycja i szary człowiek w nowoczesnym świecie.

Morał z tego taki - współpracujmy!


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

#73 06-05-2009 21:47:03

Nemezis

Szyderczy użytkownik

Punktów :   25 

Re: Konserwatyzm, tradycja i szary człowiek w nowoczesnym świecie.

Powiedział co wiedział


I'd rather have a few days of wonderful than a lifetime of nothing specjal.

Offline

#74 07-05-2009 01:18:10

 Arantasar

Sexowny użytkownik

Punktów :   15 

Re: Konserwatyzm, tradycja i szary człowiek w nowoczesnym świecie.

Ja tam wiem, że nic nie wiem


Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam

Offline

#75 21-05-2009 20:29:43

asia

Szyderczy użytkownik

Punktów :   20 

Re: Konserwatyzm, tradycja i szary człowiek w nowoczesnym świecie.

idziecie na wybory do europarlamentu?

Offline

  • Index
  •  » Dyskusje
  •  » Konserwatyzm, tradycja i szary człowiek w nowoczesnym świecie.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plspa w Ciechocinku Regał z drewna http://www.adwokat-pszczyna.katowice.pl/